מידע למתעניינים

מתעניינים במזרח הרחוק? מחפשים לעשות מזה תואר?

מזרח אסיה הינו אזור עם אוכלוסייה אדירה בגודלה, תרבויות עתיקות ומפוארות, ומדינות חשובות הממלאות תפקיד הולך וגובר בכלכלה ובפוליטיקה העולמית במאה ה-21.

האזור של מזרח אסיה נמצא בשנים האחרונות במרכז הזירה הכלכלית והפוליטית בעולם כולו. 
סין, יפן, קוריאה, אינדונזיה והודו, מהוות כל אחת בפני עצמה גורם משפיע בזירה הבינלאומית. הקשרים הפוליטיים והכלכליים של ישראל עם מדינות אזור זה מתפתחים משנה לשנה וכן גדל בהתמדה הביקוש לאנשים הבקיאים בתחומים השונים של אסיה. 
השפות באזור זה הן כלי בסיסי ומהותי להבנה ולפיתוח קשרים עם מדינות האזור. מורי השפות הם ישראלים שהשתלמו בשפות הללו ומורים סינים, יפנים, קוריאנים ואינדונזים שרכשו ניסיון בהוראות שפות האם שלהם לסטודנטים ישראלים.

הצטרפו אלינו ללימודים באחד משני החוגים הגדולים והפעילים ביותר בפקולטה למדעי הרוח באוניברסיטה העברית.

מה לומדים?

במסגרת הלימודים נחקור את ההיסטוריה, התרבות והפוליטיקה של מדינות דרום מזרח אסיה. תכנית הלימודים גם כוללת לימוד של השפות של האזור. הסטודנטים יזכו בכלים מקצועיים לאלה העתידים לבוא עימם במגע בתחום העסקי, המדיני, החברתי והתרבותי.

הלימודים בחוג מחולקים לשישה מדורים:

1. מדור סין: הלימודים במדור זה כוללים את השפה הסינית וכן את התרבות, ההיסטוריה, החברה, הפוליטיקה והיבטים אחרים של סין. בנוסף, פועלת תוכנית המצוינות לתואר בוגר במדור סין.
2. מדור יפןהלימודים במדור זה כוללים את השפה היפנית וכן את התרבות, ההיסטוריה, החברה, הפוליטיקה והיבטים אחרים של יפן.
3. מדור הודו ואינדונזיההלימודים במדור זה כוללים שפות וכן את התרבות, הדתות, ההיסטוריה, החברה, הפוליטיקה, והיבטים אחרים של הודו ואינדונזיה (ומדינות נוספות במרחב הדרום-אסיאתי ודרום-מזרח אסיאתי כגון פקיסטן, בנגלדש, סרי לנקה, מלזיה וסינגפור).
4. מדור קוריאההלימודים במדור זה כוללים את לימודי השפה הקוריאנית, וכן את התרבות, ההיסטוריה והיבטים אחרים של קוריאה
5. מדור אסיה העכשוויתהלימודים במדור מתמקדים בהיסטוריה, בחברה ובפוליטיקה של מדינות אסיה בתקופה העכשווית. כחלק מלימודי הבחירה ניתן ללמוד שפה אסיאתית ברמת מתחילים.
6. מדור לתרבויות אסיההלימודים במדור מתמקדים בהיסטוריה ובתרבויות של מדינות אסיה, עם דגש על התקופה הטרום-מודרנית. כחלק מלימודי הבחירה ניתן ללמוד שפה אסיאתית ברמת מתחילים.

התלמידים יבחרו אחד מהמדורים כבר בשנת הלימודים הראשונה. במדורים הודו ואינדונזיה, קוריאה, סין ויפן - חובה על התלמידים להתחיל בלימוד השפה כבר בשנה הראשונה. 

תלמידים המקבלים פטור מהינדי, סנסקריט, אינדונזית, יפנית, סינית או קוריאנית יחויבו בלימודי בחירה נוספים בחוג בהיקף של מחצית הנקודות שזוכו בהן.

כמו כן, החוג מציע לימודים לתואר בוגר במסגרת תכניות ייחודיות המשלבות לימודי אסיה ומנהל עסקים או לימודי אסיה ויחסים בינלאומייםוגם תוכנית ללימודי תעודה בהוראת סינית באוניברסיטה העברית במהלך/ אחרי התואר הראשון או במקביל ללימודי מוסמך. לפרטים נוספים: נא ללחוץ כאן.

מלגות 

החוג ללימודי אסיה באוניברסיטה העברית מציע לתלמידיו ובוגריו מגוון רחב של מלגות במדינות היעד עליהן התלמידים לומדים או למדו - החל מקורסי קיץ במגוון רחב של אוניברסיטאות, דרך סמינרים מטיילים וסמינרי מצטיינים, חילופי סטודנטים ואף לימודי שפה במשך שנה שלמה. ניתן למצוא את כלל המלגות המוצעות בעמוד המלגות והפרסים.

מרכז פריברג ללימודי מזרח אסיה תומך בחוג ותורם רבות להרחבת הפעולות התרבותיות והאקדמיות השונות- החל מהקרנת הסרטים וארגון מופעי תרבות מיפן, קוריאה וסין- וכלה בארגון כנסים אקדמיים. משאבי מרכז פריברג וכן משאבים נוספים מאפשרים להעניק מלגות לימודים מלאות לתלמידי מחקר מצטיינים במסלולי הדוקטורט והמוסמך.

מעוניינים לקבל פרטים נוספים?

היכנסו לקישור, מלאו את פרטיכם ואנו נחזור אליכם.
החלטתם להירשם? היכנסו למערכת הרישום לאוניברסיטה.

צרו קשר

מזכירות החוג: כנרת לוי, חדר 4501, קבלת קהל: יום א' 14:30-11:30, ימי ב'-ה' 13:00-10:00, טלפון: 02-5883648
דף הפייסבוק של החוג https://www.facebook.com/asiastudies/

אנחנו גם באינסטגרם ! https://www.instagram.com/huji.asia/