סגל הוראה נוסף

HG

ד"ר הלנה גרינשפון

מדור יפן
helena.grinshpun@mail.huji.ac.il

הלנה גרינשפון חוקרת ומלמדת על יפן המודרנית על ביטוייה השונים, הכוללים תרבות צריכה, התפתחות של מרחב ציבורי ,תרבות אורבנית, שינוי חברתי, מגדר וזהות לאומית.

קרא עוד
המחקר שלה מתמקד בהשפעתה של גלובליזציה על הרגלי הצריכה וההבנייה של המרחב הציבורי ביפן. כיצד ההתפשטות הגלובלית של רשתות בינלאומיות כמו סטארבקס משנות את פניה של העיר היפנית? כיצד מוצרים יומיומיים כמו קפה משקפים שינויים מרחיקי לכת בתרבות וזהות יפנית? איזה תפקיד משחק מגדר בשינויים אלה? כדי לענות על שאלות מסוג זה, יש לבחון מקרוב לא רק את המגמות הכלכליות והחברתיות ברמת המאקרו, אלא גם את פרקטיקות היום-יום ואת הדרך בה דימויים, ייצוגים וטעמים מועברים ומתפרשים על ידי אנשים.

בהוראת הקורסים שלה הלנה מתמקדת במבט אנתרופולוגי וסוציולוגי על מגמות חברתיות ותרבותיות ביפן העכשווית. היא משלימה את החומר התיאורטי והאתנוגרפי בחומרי עזר וויזואליים כגון קטעי ווידאו, פרסומות, צילומים ועוד. הקורסים מצריכים היכרות בסיסית עם ההיסטוריה היפנית, יכולת ניתוח וחשיבה ביקורתית. המטלות של הקורס, לרבות בחינות ועבודות, כוללות ניתוח טקסטים ומתן פרשנות אינדיבידואלית בהתבסס על החומר הנלמד. המטרה הינה לא רק הקניית ידע בסוגיות ספציפיות הקשורות לחברה ותרבות של יפן העכשווית, אלא גם יצירת מסגרת לדיון אקדמי במונחים כגון תרבות, זהות, מסורת ועוד.

פעילות מחוץ לחוג:

הלנה גרינשפון משמשת כמתאמת של יחידת אסיה במכון מחקר ע"ש הארי טרומן באוניברסיטה העברית. יחידת אסיה מרכזת חוקרים העובדים על ארצות אסיאתיות ומעבירה הרצאות, סמינרים וכנסים הקשורים באספקטים שונים של יחסים בינ"ל, היסטוריה, תרבות, פוליטיקה וכלכלה של מדינות אסיה.

כמו כן, הלנה מתפקדת כחברת וועד מנהל של האגודה הישראלית ללימודי יפן. האגודה הוקמה בשנת 2012 במטרה לגשר בין מוסדות אקדמיים המלמדים על יפן בארץ ובעולם, ולסייע ביצירת קהילה תוססת של סטודנטים וחוקרים בישראל. השנה האגודה קיימה את הכנס הראשון שלה, שהתמקד בסוגיות אורבניות ביפן. אתר האגודה ללימודי יפן: http://www.japan-studies.org/

הלנה הינה חברה בוועד הירושלמי של אגודת ידידות ישראל-יפן, ארגון התנדבותי שמתמקד בהפצה של תרבות יפנית בישראל, ומארגן סדנאות, הצגות וארועים אחרים החושפים את הקהל הישראלי לפניה השונות והמגוונות של התרבות היפנית. אתר אגודת הידידות: http://www.israel-japan.org/

קראו פחות
סגל הוראה נוסף
מדור יפן
מדור יפן
AL

ד"ר אלון-צבי לבקוביץ'

מדור קוריאה
02-5881161
levko@smile.net.il
שעת קבלה: יום ד' בין השעות 10:00-11:00 חדר 5325

אלון-צבי לבקוביץ' חוקר ומלמד את ההיסטוריה המודרנית של צפון ודרום קוריאה. מחקריו עוסקים במדיניות החוץ והביטחון של חצי האי הקוריאני עם המזרח התיכון וסוגיות במדיניות חוץ וביטחון במזרח אסיה.

קרא עוד

Dr. Alon Levkowitz's PhD dissertation (2005 Hebrew University of Jerusalem) analyzed the defense policies of the United States' allies in Asia: Japan, South Korea and the Philippines. His research includes security and international relations issues in North East Asia. He published articles on Arms control in Asia, Korea - Middle East relations, United Sates forces in Asia and others. 

Dr. Levkowitz teaches courses on - the foreign and security policies of Asian nation, International Organizations in Asia and the Korean politics and history. 

קראו פחות
סגל הוראה נוסף
מדור קוריאה
מדור קוריאה
שרון

ד"ר שרון סנדרוביץ'

מדור סין
Sharon.Sanderovitch@mail.huji.ac.il
שעת קבלה בתיאום מראש
שרון סנדרוביץ' (דוקטורט מאוניברסיטת קליפורניה, ברקלי) עוסקת בספרות, בהגות, ובהיסטוריה של סין הטרום-מודרנית, בדגש על התקופה הקיסרית המוקדמת.
סגל הוראה נוסף
מדור סין
מדור סין
anon

גב' מינג'ונג קו

מורה לשפה הקוריאנית
minjeung.ko@mail.huji.ac.il
שעת קבלה בתיאום מראש

מ.א. בלשנות באוניברסיטה העברית

תחומי עניין : מגע בין לשונות, דיאלקטולוגיה, קוריאנית, מונגולית, מנצ'ורית, טיבטית ותורכי

סגל הוראה נוסף
מדור קוריאה
מדור קוריאה
דרור

ד"ר דרור קוכן

רכז התכנית המשותפת של לימודי אסיה עם מנהל-עסקים
רכז הדגש אסיה בזירה הבינ"ל
Dror.Kochan@mail.huji.ac.il
שעות קבלה: יום ב', בתיאום מראש

קרא עוד
עמית הוראה בחוג ללימודי אסיה ובחוג לגאוגרפיה ורכז התוכנית המשותפת לחוג ללימודי אסיה ובית הספר למנהל עסקים. המחקר של דרור עוסק בתהליכים פוליטיים, כלכליים וחברתיים בסין העכשווית ומתמקד בהגירה פנימית מן הכפר לעיר, שינויים עירוניים ותכנון עירוני, ובהשתנותם של מרחבים ציבוריים עירוניים בסין העכשווית. פרסומיו האחרונים כוללים:

Kochan D. (2018) "The Prospects and Challenges of Socially Engaged Urban Planning and Architecture in Contemporary China", Journal of Planning Education and Researchhttps://doi.org/10.1177/0739456X18796635

Kochan D. (2016) “Home is where I lay down my hat? The Complexities and Functions of Home for Rural-to-Urban Migrants in Contemporary China”, Geoforum 71(1):21-32

Kochan, D. (2016) “(Re)placing Migrants’ Mobility: A Multi-method Approach to Integrating Space and Mobility in the Study of Migration”, Migration Studies. 4 (2): 215-237.

Kochan, D. (2015) “Placing the Urban Village: A Spatial Perspective on the Development Process of Urban Villages in Contemporary China”, International Journal of Urban and Regional Research, 39(5): 927–947

 

 

 

קראו פחות
סגל הוראה נוסף
מדור סין
מדור סין