מדור יפן

ניסים אוטמזגין

פרופ' ניסים אוטמזגין

דיקן הפקולטה למדעי הרוח
חדר 5403 (לשכת הדיקן)
050-7808440
בתיאום מראש עם לאה, ע. הדיקן: humdean_office@savion.huji.ac.il

ניסים אוטמזגין עוסק בתפוצת התרבות היפנית במזרח אסיה ובהפיכתה של יפן ממדינה המזוהה עם כלכלה ותעשייה מפותחת למדינה בעלת עצמה תרבותית חוצת-גבולות.

דני אורבך

פרופ׳ דני אורבך

יועץ מוסמך - מדור יפן
שעת קבלה: יום חמישי 15:00-16:00 חדר 6123
5883554

דני אורבך הוא היסטוריון צבאי. הוא למד באוניברסיטאות תל אביב וטוקיו, וקיבל את הדוקטורט שלו באוניברסיטת הרווארד. הוא מתמחה בחקר הפיכות, התנקשויות פוליטיות ואי ציות צבאי, דינמיקה של פשעי מלחמה, הרפתקנים צבאיים וההיסטוריה של המודיעין. 

MM

פרופ' (אמריטוס) מירון מדזיני

מראשוני החוקרים של יפן המודרנית בישראל

פרופ' מירון מֶדְזִינִי הוא פרופסור ללימודי יפן באוניברסיטה העברית בירושלים וממקימי החוג למזרח אסיה והראשון שלימד על יפן באוניברסיטה ישראלית. הוא שימש דובר לשכת ראש הממשלה של לוי אשכול, גולדה מאיר ויצחק רבין (כהונה ראשונה) וראש לשכת העיתונות הממשלתית. 

בן עמי שילוני

פרופ' (אמריטוס) בן עמי שילוני

מראשוני החוקרים של יפן בישראל
נשיא כבוד של האגודה הישראלית ללימודי יפן

פרופ' בן-עמי שילוני בעל תואר ראשון ושני מן האוניברסיטה העברית ודוקטורט מאוניברסיטת פרינסטון. הוא לימד באוניברסיטה העברית משנת 1971 וזכה פעמיים בפרס מייקל מילקן על הצטיינות בהוראה. בשנת 2000 הוענק לו עיטור "כוכב הזהב והכסף" מטעם קיסר יפן על תרומתו להפצת תרבות יפן בישראל.

דן שרר

ד"ר דן שרר

מדור יפן
חדר: מדעי הרוח 6315 שעת קבלה יום ד 14:00 - 16:00

דן שרר הוא היסטוריון שחוקר את יפן הקדם-מודרנית, בפרט בתקופת הסנגוקו (המאה ה-15 וה-16). מחקרו מתמקד במערכות פוליטיות קטנות יחסית, ובוחן כיצד המערכות הללו פעלו ואת יחסיהן עם משטרי הלוחמים ששלטו ולחמו ביפן במאות 15-16.