אמריטי

MM

פרופ' (אמריטוס) מירון מדזיני

מראשוני החוקרים של יפן המודרנית בישראל

פרופ' מירון מֶדְזִינִי הוא פרופסור ללימודי יפן באוניברסיטה העברית בירושלים וממקימי החוג למזרח אסיה והראשון שלימד על יפן באוניברסיטה ישראלית. הוא שימש דובר לשכת ראש הממשלה של לוי אשכול, גולדה מאיר ויצחק רבין (כהונה ראשונה) וראש לשכת העיתונות הממשלתית. 

Shulman

פרופ' (אמריטוס) דוד שולמן

לימודים הודיים וארמניים
5883678

פרופ' דוד שולמן הוא מומחה ללימודים הודיים וארמניים בחוג ללימודי אסיה. הוא חתן פרס רוטשילד לשנת 2004, פרס א.מ.ת לשנת 2010 וחבר האקדמיה הלאומית הישראלית למדעים, וזוכה פרס ישראל בתחום חקר מדעי הדתות וחקר הפילוסופיה לשנת 2016.

יצחק שיחור

פרופ' (אמריטוס) יצחק שיחור

סין המודרנית

פרופ' יצחק שיחור הוא סינולוג בחוג ללימודי אסיה ובמחלקה למדעי המדינה. הוא השלים כתיבת עבודת דוקטור ב-  London School of Economics and Political Science בשנת 1976. משנת 1993 הוא מכהן בקתדרה ללימודי סינית של מייקל וויליאם ליפסון.

בן עמי שילוני

פרופ' (אמריטוס) בן עמי שילוני

מראשוני החוקרים של יפן בישראל
נשיא כבוד של האגודה הישראלית ללימודי יפן

פרופ' בן-עמי שילוני בעל תואר ראשון ושני מן האוניברסיטה העברית ודוקטורט מאוניברסיטת פרינסטון. הוא לימד באוניברסיטה העברית משנת 1971 וזכה פעמיים בפרס מייקל מילקן על הצטיינות בהוראה. בשנת 2000 הוענק לו עיטור "כוכב הזהב והכסף" מטעם קיסר יפן על תרומתו להפצת תרבות יפן בישראל.

צבי הרולד שיפרין

פרופ' (אמריטוס) צבי הרולד שיפרין

ממייסדי החוג ללימודי אסיה באוניברסיטה העברית

פרופ' צבי שפרין, מראשוני חוקרי מזרח אסיה בישראל, הוא מומחה בעל שם עולמי להיסטוריה של סין המודרנית ומייסדיי החוג ללימודי מזרח אסיה באוניברסיטה העברית.