חדשות אחרונות

סמינר עסקי תרבותי של התוכנית המשותפת במנהל עסקים ולימודי אסיה

ספטמבר 26, 2017

הסמינר מטעם התוכנית המשותפת במנהל עסקים ולימודי אסיה אורגן על ידי סטודנטים של התוכנית בתמיכה של בית הספר למנהל עסקים, מכון קונפוציוס ומרכז פריברג של החוג ללימודי אסיה באוניברסיטה העברית בירושלים. הסמינר יצא לבייג'ינג בין התאריכים 2017.9.17-3 ומנה 14 סטודנטים של התוכנית המשותפת בליווי פרופ' גור מושיוב מבית הספר למנהל עסקים. הסמינר התארח באוניברסיטת פקינג בתמיכת מכון קונפוציוס באוניברסיטה העברית.

לאתר סטארט-אפ אסיה לחצו כאן

לסיכום המשלחת ראו קובץ מצורף

חדשות נוספות

אירועים עתידיים

מידע למתעניינים

 

אודות החוג ללימודי אסיה באוניברסיטה העברית

מתעניינים במזרח הרחוק? מחפשים לעשות מזה תואר?

אזור מזרח אסיה (סין, יפן וקוריאה) ודרום אסיה (הודו) הוא אזור עם אוכלוסייה אדירה בגודלה, תרבויות עתיקות ומפוארות, ומדינות חשובות הממלאות תפקיד הולך וגובר בכלכלה ובפוליטיקה העולמית במאה ה-21.

במסגרת הלימודים נחקור את ההיסטוריה, התרבות והפוליטיקה של מדינות מזרח אסיה ודרום אסיה: סין, יפן קוריאה והודו.

 

קצת לעומק

אזור אסיה מהווה אתגר אינטלקטואלי לכל אדם משכיל, זאת הודות לייחודיות התרבותית ולחשיבות הפוליטית של מדינות האזור בעבר ובהווה.  

תכנית הלימודים כוללת לימוד של השפות והתרבויות של האזור. הסטודנטים בתכנית יעסקו בניתוח הציוויליזציות באזור זה, יעמיקו בהבנתם אודות העמים הגרים באזור ויזכו בכלים מקצועיים לאלה העתידים לבוא עימם במגע בתחום העסקי, המדיני, החברתי והתרבותי.

 

למה ללמוד?

למה לימודי אסיה? האזורים של מזרח אסיה ושל דרום אסיה נמצאים בשנים האחרונות במרכז הזירה הכלכלית והפוליטית בעולם כולו. סין, יפן קוריאה ואינדונזיה - במזרח אסיה, והודו - בדרום יבשת אסיה, מהוות כל אחת בפני עצמה גורם משפיע בזירה הבינלאומית. הקשרים הפוליטיים והכלכליים של ישראל עם מדינות אזור זה מתפתחים משנה לשנה וכן גדל בהתמדה הביקוש לאנשים הבקיאים בתחומים השונים של אסיה. השפות באזור זה הן כלי בסיסי ומהותי להבנה ולפיתוח קשרים עם מדינות האזור, שפות אלה אינן דומות לאף שפה אחרת.

מורי השפות הם ישראלים שהשתלמו בשפות הללו ומורים סינים, יפנים וקוריאנים הדוברים עברית, שרכשו ניסיון בהוראות שפות האם שלהם לסטודנטים ישראלים.

הצטרפו אלינו! ללימודים באחד משני החוגים הגדולים והפעילים ביותר בפקולטה למדעי הרוח באוניברסיטה העברית.

 

ASIAֹ_DAY

מידע מיוחד

 

הלימודים בחוג מחולקים לחמישה מדורים: 

  1. מדור סין: הלימודים במדור זה כוללים את השפה הסינית וכן את התרבות, ההיסטוריה, החברה, הפוליטיקה והיבטים אחרים של סין.
  2. מדור יפן: הלימודים במדור זה כוללים את השפה היפנית וכן את התרבות, ההיסטוריה, החברה, הפוליטיקה והיבטים אחרים של יפן.
  3. מדור קוריאה: הלימודים במדור זה כוללים את השפה הקוריאנית, וכן את התרבות, ההיסטוריה, החברה, הפוליטיקה והיבטים אחרים של קוריאה.
  4. מדור לתרבויות הודו ואינדונזיה: הלימודים במדור זה כוללים לימודי שפות, לימודי התרבות, ההיסטוריה והדתות של הודו ואינדונזיה. 
  5. מדור מזרח אסיה העכשווית: הלימודים במדור מתמקדים בהיסטוריה, בחברה ובפוליטיקה של מדינות אסיה בתקופה העכשווית.

בנוסף, במסגרת החוג קיימות שתי תוכניות דגל אשר הינן תוכניות משולבות עם החוגים הנפוצים בשילוב עם החוג ללימודי אסיה - התוכנית המשולבת ללימודי אסיה ומנהל עסקים ותוכנית משולבת ללימודי אסיה ויחסים בינלאומיים.

מלגות 

החוג ללימודי אסיה באוניברסיטה העברית מציע לתלמידיו ובוגריו מגוון רחב של מלגות במדינות היעד עליהן התלמידים לומדים או למדו - החל מקורסי קיץ במגוון רחב של אוניברסיטאות, דרך סמינרים מטיילים וסמינרי מצטיינים, חילופי סטודנטים ואף לימודי שפה במשך שנה שלמה! ניתן למצוא את כלל המלגות המוצעות בעמוד המלגות והפרסים.

מרכז פריברג ללימודי מזרח אסיה תומך בחוג ותורם רבות להרחבת הפעולות התרבותיות והאקדמיות השונות- החל מהקרנת הסרטים וארגון מופעי תרבות מיפן, קוריאה וסין- וכלה בארגון כנסים אקדמיים. משאבי מרכז פריברג וכן משאבים נוספים מאפשרים להעניק מלגות לימודים מלאות לתלמידי מחקר מצטיינים במסלולי הדוקטורט והמוסמך.

החוג ללימודי מזרח אסיה זכה בפרס הרקטור לשנת תש"ע (2010) ליחידה המצטיינת באוניברסיטה כולה ובשנת 2014 החוג זכה בפרס משרד החוץ היפני, החוג היחיד בארץ שזכה בפרס זה.

 

מעוניינים לקבל פרטים נוספים?

היכנסו לקישור, מלאו את פרטיכם ואנו נחזור אליכם

 

צרו קשר

מזכירות החוג: כנרת לוי, חדר 4501, קבלת קהל: יום א' 14:30-11:30, ימי ב'-ה' 13:00-10:00, טלפון: 02-5883648

דף הפייסבוק של החוג https://www.facebook.com/asiastudies/