קורסים מטיילים

המדורים השונים בחוג ללימודי אסיה מציעים "קורסים מטיילים" – קורסים המאפשרים יציאה לסיור לימודי מסובסד במדינת המדור בו לומדים הסטודנטים. הקורסים מאפשרים לסטודנטים לבחון את החומר עליו שלמדו באופן חוויתי ומעשיר בהדרכתם של מיטב המרצים המובילים בתחומם.

קורס מטייל בסין 

"בין סין לעולם האסלאם: סיור לימודי בסין-ג'יאנג" בהדרכת: פרופ' מיכל בירן, פרופ' יורי פינס ופרופ' גדעון שלח מהחוג ללימודי אסיה.  סין-ג'יאנג新疆 Xinjiang) , ) החבל האוטונומי בצפון-מערבה של הרפובליקה הסינית העממית, הוא אחד האזורים המרתקים באסיה מבחינה היסטורית ותרבותית. מזה אלפי שנים משמש האזור צומת למפגש בין תרבויות, ציוויליזציות ודתות שונות וכיום מדובר באזור בעל חשיבות אסטרטגית מיוחדת לסין.  הסיור יכלול מרכיבים היסטוריים, אתנוגראפיים, פוליטיים, גאוגרפיים וכלכליים. הוא יכלול מפגשים עם אנשי אקדמיה מסין-ג'יאנג, ביקורים במוזיאונים ובמוסדות מחקר, סיורים בשווקים ובדרכים ההרריות והמדבריות.
לסילבוס הקורס >
לתמונות מהקורס האחרון > 

קורס מטייל במונגוליה

קבוצה של עשרים סטודנטים ועשרה אנשי סגל מהמחלקות לימודי מזרח אסיה ולימודי האסלאם והמזרח תיכון באוניברסיטה העברית בירושלים, יצאה לסיור לימודי של שבועיים במונגוליה, שנועד לחזק את המחקר על מונגוליה ועל מרכז אסיה באוניברסיטה. בראש קבוצת המחקר פרופ' מיכל בירן ופרופ' ראובן עמיתי, הדיקן הנכנס של הפקולטה למדעי הרוח. המשלחת ביקרה בעיר הבירה של מונגוליה, אולאן באטאר, ובאתרים היסטוריים שונים. המשלחת הייתה אורחת רשמית של האוניברסיטה הלאומית של מונגוליה. באוניברסיטה נחתם הסכם לשיתוף פעולה עם האוניברסיטה העברית ולאחריו התקיים כינוס משותף עם חוקרים באוניברסיטת מונגוליה. האוניברסיטה העברית היא אחד המרכזים המובילים בעולם בחקר האימפריה המונגולית, האימפריה היבשתית הגדולה ביותר בהיסטוריה שנוסדה במאה ה -13 על ידי ג'ינגיס חאן. לחץ כאן.

 קורס מטייל בהודו

"ארץ הבמות והמקדשים", הקורס הלימודי הראשון של מדור הודו­טיבט, התקיים השנה בהצלחה בהודו. בהדרכתם של פרופ' דוד שולמן ופרופ' יגאל ברונר עשתה קבוצה של 24 תלמידים נועזים, חריש עמוק בדרום הודו וזכתה לחוות לעומק את האזור על היבטיו המסורתיים והעדכניים. הקורס היה מחולק לשלושה חלקים. החלק הראשון באזור העיר צ’נאי (מדרס) וסביבותיה, החלק השני של הטיול התמקד בערש התרבות הדרום הודית, אזור הדלתא של נהר הקאוורי, ואילו החלק השלישי היה בקוצ’י שבקרלה, ארץ הקוקוסים והתבלינים. במהלך הקורס התרשמו התלמידים מהמטרופולין, התרבות, המקדשים, המוזיקה והמוזיאונים של הודו. בסופו של הקורס חזרנו לירושלים עם טעם של עוד. לחץ כאן.  

קורס מטייל ביפן

הקורס, בהדרכתו של ד"ר ניסים אוטמזגין, כולל נסיעה ליפן בחופשת הקיץ ומיועד לסטודנטים מצטיינים. במסגרת הסמינר נדון באופן מעמיק בהיבטים שונים של ההיסטוריה, התרבות, החברה והדת של יפן. הסמינר יורכב מקריאה אינטנסיבית של מחקרים מכוננים בתחום, דיונים, והרצאות אורח, וימשך בנסיעה מחקרית ליפן לתקופה של כשבועיים במהלך חופשת הקיץ כשלמשתתפים יוענקו מלגות נסיעה.  ביפן נבקר באתרים הרלוונטיים ללימוד התחומים הבאים: היסטוריה וזיכרון היסטורי, שינטו ובודהיזם, חברה עכשווית ותרבות פופולארית ונשלב ביקורים באוניברסיטאות ומפגשים עם סטודנטים וחוקרים מקומיים. 

סמינר עסקי תרבותי של התוכנית המשותפת במנהל עסקים ולימודי אסיה

הסמינר מטעם התוכנית המשותפת במנהל עסקים ולימודי אסיה אורגן על ידי סטודנטים של התוכנית בתמיכה של בית הספר למנהל עסקים, מכון קונפוציוס ומרכז פריברג של החוג ללימודי אסיה באוניברסיטה העברית בירושלים. הסמינר יצא לבייג'ינג בין התאריכים 2017.9.17-3 ומנה 14 סטודנטים של התוכנית המשותפת בליווי פרופ' גור מושיוב מבית הספר למנהל עסקים. הסמינר התארח באוניברסיטת פקינג בתמיכת מכון קונפוציוס באוניברסיטה העברית. לסיכום המשלחת לחץ כאן. לאתר סטארט-אפ אסיה לחץ כאן.