תואר בוגר

בעשורים האחרונים, המדינות האסייתיות מקבלות חשיפה והשפעה גוברת על כלל העולם, ונראה כי עתידה של האנושות בלתי נפרד מהציביליזציות העתיקות של סין, יפן, קוריאה, הודו ואינדונזיה. מדינות מזרח אסיה ודרומה מתפתחות בקצב מסחרר ונמצאות במקום מוביל ודומיננטי בפוליטיקה ובכלכלה הגלובליות. סדרות קוריאניות, הייטק הודי, אנימה יפנית ופרוייקטי פיתוח סיניים – את כל אלו אפשר לראות בכל פינה ברחבי הגלובוס. במאה ה-21, כמעט ואין אדם בעולם שלא נחשף לתרבויות העשירות של מדינות אלו. החוג ללימודי אסיה באוניברסיטה העברית יעניק לכם בסיס משמעותי, כלים וידע רלוונטי לעיסוק מקצועי באזורים מרתקים אלו של העולם.

 

הלימודים בחוג מקיפים את ההיסטוריה, התרבות, החברה, והפוליטיקה של אסיה מאז שחר ההיסטוריה ועד היום. התלמידים יבחרו להתמקד בלימודיהם באחד מאזורי אסיה, התואמים למדורי החוג, כבר בשנת הלימודים הראשונה: הודו ואינדונזיה, קוריאה, סין ויפן. בכל מדור הסטודנטים מקבלים בסיס היסטורי ותרבותי של מדינת המיקוד שלהם, בסיס המאפשר להם לאחר מכן להמשיך ולצלול לסוגיות עכשוויות באסיה. כל זאת, בשילוב לימודי השפה, יקנה לכם הבנה עמוקה, כלים וקשרים הרלוונטיים להמשך בתחומים רבים בהקשר האסייתי באקדמיה, במגזר העסקי, בתרבות, בדיפלומטיה, בארגונים ממשלתיים ועוד.  אנחנו החוג היחיד מסוגו בארץ שמציע תוכניות אקדמיות מלאות בלימודי קוריאה ואינדונזיה, בנוסף לתוכניות עשירות על הודו, סין ויפן.

 

רוחב היריעה מבחינת מגוון המדורים, הרקע ההיסטורי העמוק, מחקר עכשווי והסגל שמורכב מטובי המרצים והחוקרים בתחומם ממצב את החוג שלנו באוניברסיטה העברית כמוביל בארץ בכל הקשור למרחב האסייתי. במקביל לכך, כחלק מהפקולטה מדעי הרוח, לימודי החוג מכוונים לפיתוח מחשבה עצמאית וביקורתית, הקניית שיטות עבודה והרחבת האופקים. החוג, בשונה ממחלקות אחרות בארץ, נתמך על ידי היחידה ללימודי שפות ללימוד היפנית והסינית, ושם דגש מיוחד על הקניית כלים שפתיים לתקשורת יומיומית ומקצועית על ידי שיטת הלימוד המתקדמת בעולם. בנוסף אנו מציעים לימודי קוריאנית, הינדי, סנסקריט ואינדונזית.

בשנים רגילות אנו מקיימים פעילויות ייחודיות רבות בקמפוס, וביניהן: הרצאות מטובי החוקרים בעולםסדנאות תרבות אסייתיתציון חגים אסייתיים, ימי תרבות בתחומים שוניםאירוח של דמויות וחברות מובילות בשוק ועוד אירועים רבים. חוג מציע גם מגוון תוכניות ומלגות של חילופי סטודנטים, קורסים מטיילים וחילופי שפות ותרבות כדי לאפשר לסטודנטים לחוות את אסיה בצורה מלאה ככל הניתן. בשנה האחרונה, פיתחנו חלופות דיגיטליות כדי להתמודד עם הגבלות המוטלות עלינו וכלל העולם כתוצאה ממגיפת הקורונה.

מה עושים עם זה?

 • לימודי המשך לתארים מתקדמים והשתלבות באקדמיה
 • השתלבות בתחום התרבות
 • תעסוקה במדינות אסיה
 • השתלבות בתחום התיירות
 • בשוק הממשלתי-האזרחי קיים ביקוש רב לאנשי מקצוע מומחים שיוכלו לחקור, לנתח ולעסוק בהיבטים השונים של אסיה
 • תעסוקה במערכת החינוך ובהוראה
 • תעסוקה בחברות פרטיות ישראליות בעלות קשרים עסקיים עם מדינות אסיה 
 • השתלבות בתחום התקשורת בהקשר האסייתי
 • תעסוקה בתאגידים אסייתים הפועלים בישראל

 

המדורים השונים והתוכניות המיוחדות:

 • מדור סין: הלימודים במדור זה כוללים את השפה הסינית וכן את התרבות, ההיסטוריה, החברה, הפוליטיקה והיבטים אחרים של סין. בנוסף, פועלת תוכנית המצוינות לתואר בוגר במדור סין.
 • מדור יפן: הלימודים במדור זה כוללים את השפה היפנית וכן את התרבות, ההיסטוריה, החברה, הפוליטיקה והיבטים אחרים של יפן.
 • מדור קוריאה: הלימודים במדור זה כוללים את לימודי השפה הקוריאנית, וכן את התרבות, ההיסטוריה והיבטים אחרים של קוריאה. 
 • מדור הודו ואינדונזיה: הלימודים במדור זה כוללים שפות וכן את התרבות, הדתות, ההיסטוריה, החברה, הפוליטיקה, והיבטים אחרים של הודו ואינדונזיה (ומדינות נוספות במרחב הדרום-אסיאתי ודרום-מזרח אסיאתי כגון פקיסטן, בנגלדש, סרי לנקה, מלזיה וסינגפור).
 • מדור אסיה העכשווית - הלימודים במדור מתמקדים בהיסטוריה, בחברה ובפוליטיקה של מדינות אסיה בתקופה העכשווית. כחלק מלימודי הבחירה ניתן ללמוד שפה אסיאתית ברמת מתחילים.
 • מדור תרבויות אסיה - הלימודים במדור מתמקדים בהיסטוריה ובתרבויות של מדינות אסיה, עם דגש על התקופה הטרום-מודרנית. כחלק מלימודי הבחירה ניתן ללמוד שפה אסיאתית ברמת מתחילים.
 • התוכנית המשותפת למנהל עסקים ולימודי אסיה - בית הספר למנהל עסקים והחוג ללימודי אסיה באוניברסיטה העברית מציעים תכנית חדשה ואטרקטיבית, המיועדת לסטודנטים מצטיינים לתואר ראשון אשר מעוניינים להוביל את שיתוף הפעולה העסקי בין ישראל למדינות אסיה. התוכנית מורכבת מקורסים ייחודים העוסקים בהיכרות והבנה של תהליכים עכשוויים בשווקים האסייתיים בשילוב של התרבות העסקית והשפה המקצועית הייחודית לכל מדינה. בוגריה של תכנית חדשה זו כבר עובדים ומתמחים בחברות המובילות בשוק האסיאני

 

להרשמה ופרטים נוספים ניתן ליצור קשר עם מזכירות החוג או עם מוקד ההרשמה האוניברסיטאי 

 

 

 

 

 

 

 

התוכנית המשותפת עם מנהל עסקים

בית הספר למנהל עסקים והחוג ללימודי אסיה באוניברסיטה העברית מציעים תכנית חדשה ואטרקטיבית, המיועדת לסטודנטים מצטיינים לתואר ראשון אשר מעוניינים להוביל את שיתוף הפעולה העסקי בין ישראל למדינות אסיה. התוכנית מורכבת מקורסים ייחודים העוסקים בהיכרות והבנה של תהליכים עכשוויים בשווקים האסייתיים בשילוב של התרבות העסקית והשפה המקצועית הייחודית לכל מדינה. בוגריה של תכנית חדשה זו כבר עובדים ומתמחים בחברות המובילות בשוק האסיאני. מדובר בתוכנית המובילה בישראל בתחום זה, שנבנתה מתוך רצון להכשיר חלוצים, שיובילו את הידוק הקשרים הכלכליים והעסקיים בין ישראל למדינות מזרח אסיה.

כלכלות מזרח אסיה מציגות את שיעורי הצמיחה הגבוהים ביותר בעולם. ההתפתחות הכלכלית המהירה של מדינות אסיה יוצרת שורה ארוכה של הזדמנויות עסקיות עבור חברות ואנשים עסקים מהעולם המערבי בכלל וממדינת ישראל בפרט. במסגרת התוכנית המשותפת קיימים מספר היבטים פרקטיים המשלבים הרצאות עם אנשי מפתח בקשרי ישראל ומדינות המזרח ביניהם יזמים, שגרירים ושחקנים מרכזיים נוספים באקו-סיסטם האסיאני. דבר זה מייצר קשרים ייחודים אשר יכולים לפתוח דלתות במרחב האסיאני שאף תוכנית לימודים אחרת איננה מציעה. בנוסף על כך, התוכנית משלבת עבודה בצוות במסגרת הפרויקטים השנתיים, מה שמייצר תחושת שייכות מובהקת ואווירה שיתופית ומשפחתית. למידה בתוכנית המשותפת אשר משלבת בין לימודי השפה, התרבות והחברה באסיה וכלים רלוונטיים לעולם העסקים במאה ה-21 מעניקה לבוגרי התוכנית קרקע פורייה בעבור לקיחת תפקידי מפתח בשוק האסיאני. 

מבנה הלימודים 

מבנה הלימודים בתוכנית מורכב מ3 מרכיבים מרכזיים שמטרתם להעניק לסטודנטים בה את סל הכלים הנדרש כדי להתמודד עם השוק האסיאני במאה ה-21. התוכנית כוללת בתוכה תוכנית לימודים מלאה בחוג למנהל עסקים המקנים כלים וידע להבנת העולם העסקי ולעיסוק בתחומים שונים בו, בשילוב עם תוכנית לימודים מותאמת תחת אחד המדורים בחוג ללימודי אסיה המעניקה ידע תרבותי, היסטורי, פוליטי בשילוב עם לימודי שפה כדי להעניק את הכלים לעבודה צמודה עם מדינות אסיה השונות. 

התוכנית מציעה קורסים בלעדיים המשלבים בין שני התחומים, ומייצרים אינטגרציה לאורך כל התואר בין מנהל עסקים ללימודי אסיה. קורס הדגל של התוכנית הינו פורום כלכלות, המשלב הרצאות עם הדמויות המובילות באקו-סיסטם והתנסויות בהובלת פרויקטים אשר מייצר לסטודנטים חוויה לימודית-מעשית כבר מן השנה הראשונה לתואר. בנוסף לכך, במסגרת התוכנית מתקיים אחת לשנתיים סיור לימודי בהובלת הסטודנטים במדינות אסיה. בסיורים אלו הסטודנטים מבקרים בחברות ובמפעלים, ונפגשים עם יזמים מקומיים ובינלאומיים.

למשתתפים בתוכנית, אשר עומדים בדרישות, מוצעות תוכניות חילופי סטודנטים ייחודיות בשיתוף עם האוניברסיטאות המובילות בסין בפרט ובמזרח אסיה בכלל. למצטיינים ביניהם, יוצעו אף מלגות לאותם חילופי סטודנטים. בכדי להקל על המשתתפים בתוכנית, נבנה המסלול המיוחד באופן שיאפשר את שילוב האופטימלי בין שני החוגים.

לפרטים נוספים לגבי התוכנית ניתן לפנות לד"ר דרור קוכן מנהל התוכנית: dror.kochan@gmail.com
מוזמנים לבדוק אותנו גם בפייסבוק

מובילאי

מדור הודו ואינדונזיה

הודו ואינדונזיה, מדינות ענקיות ומגוונות מבחינה תרבותית, לשונית וחברתית, וכן מבחינת הנופים, הטבע והמשאבים שברשותן, הולכות ותופסות מקום מרכזי בזירה הבינלאומית בעשורים האחרונים. למרחב זה של אסיה ישנה השפעה עצומה על העולם כולו במגוון תחומים, לכן קיימת אצלנו תוכנית לימודים ייחודית העוסקת במדינות הללו. במדור שלנו אנו מציעים לימודים מעמיקים על התרבויות, הדתות, ההיסטוריה והפוליטיקה של הודו ואינדונזיה בהובלת חוקרים מובילים מן הארץ ומחו״ל. אנו מקדישים תשומת לב מיוחדת ללימודי השפות, בהן אנו רואים את השער להבנת אינדונזיה והודו, ותלמידינו בוחרים מבין שלוש שפות חשובות: הינדי, אינדונזית וסנסקריט. מדי כמה שנים אנו מציעים גם לימודי שפות נוספות כמו טמילית, מליאלם או טיבטית. 

המדור  שלנו הינו המקום היחיד בארץ שבו קיימת תוכנית לימודים על אינדונזיה, כולל לימודי השפה האינדונזית.

תוכנית הלימודים שלנו מעניקה לסטודנטים מגוון כלים חשובים לאקדמיה ולשוק העבודה כגון ידיעת שפות האזור, פיתוח חשיבה עצמאית וביקורתית, ןהכרות עם דפוסי מחשבה שונים.

בנוסף לתוכנית הלימודים הייחודית שלנו, אנחנו מציעים מגוון פעילויות, קורסים וסדנאות המעשירים את חווית הסטודנט ומעניקים לו פרספקטיבה ומפגש עמוק יותר עם הודו ואינדונזיה. יש לנו תוכנית חילופי סטודנטים עם הודו וסמינר מטייל לאיזורי הודו השונים, וגם פעילויות תרבות הכוללות סדנת מדיטציה שנתית, הופעות מוזיקה ותיאטרון, סדרות הרצאות מגוונות במסגרת ״פורום הודו״ ו״פורום אינדונזיה בעברית״.

מבנה הלימודים 

קורסי חובה

 • קורסי שפה ברמת מתחילים ומתקדמים בהינדי, סנסקריט ואינדונזית
 • מבוא להודו המוקדמת
 • מבוא להודו המודרנית
 • מבוא לאינדונזיה
 • מבוא לבודהיזם

קורסי בחירה לדוגמא

 • קריאה בטקסטים סנסקריטיים
 • מגדר ומיניות בהודו המודרנית
 • האסלאם בדרום-מזרח אסיה
 • תפיסת האלוהות בהודו הקלאסית
 • הודו, פקיסטן והמלחמה הקרה
 • מבוא לעסקים בהודו
 • גמלן: מוזיקה מאינדונזיה (סדנת נגינה שנתית)

רוצים לשמוע עוד?
מוזמנים לבקר בעמוד הפייסבוק שלנו,
בואו לגלות איתנו את סוד קסמן של הודו ואינדונזיה!

 

הודו אינדונזיה פלייר

מדור יפן

יפן היא אחת המדינות המשפיעות בעולם וללא ספק אחת המרתקות שבהן: מעצמה כלכלית ותרבותית שהשגיה נוכחים בכל רחבי הגלובוס, מסוני, נינטנדו וסוזוקי ועד סדרות אנימה, אומנויות לחימה, סושי וטמפורה. אולם בכדי להבין את יפן באמת, יש ללמוד לעומק את התרבות, החברה, השפה וההיסטוריה שלה. 

אנו, במדור יפן, מקנים לסטודנטים שלנו ידע היסטורי ותרבותי עשיר, משחר תולדותיה של ארץ השמש העולה ועד החברה המורכבת והמרתקת של יפן העכשווית. לצד היסטוריה ותרבות, תלמידנו יזכו גם ללימודי שפה ברמה הגבוהה ביותר בארץ, קורסי עומק על סוגיות הנוגעות ליפן, ומגוון מלגות ונסיעות מחקריות ליפן. תוכנית הלימודים המקיפה שלנו במדור תקנה לבוגרינו ארגז כלים שיסייע להם להשתלב במקומות מובילים בתעשייה, בדיפלומטיה, באקדמיה ועוד.

מעבר ללימודים העיוניים, אנחנו מקיימים מגוון פעילויות המאפשרות לסטודנטים שלנו לחוות את התרבות, החברה ועולם העסקים היפני.  כל שנה מגיעים אלינו טובי המרצים והמנחים מיפן כדי להעביר הרצאות וסדנאות ייחודיות, ואנחנו מתפעלים את ספריית המנגה הגדולה ביותר במזרח התיכון המונה אלפי כותרים. בנוסף לכך, אנחנו מציעים את מגוון המלגות הרב ביותר בארץ לחילופי סטודנטים ולימודי שפה ביפן כחלק מן התואר ולאחריו: באוניברסיטאות דושישה, קיושו, אוסקה, קנאזווה, סוקה, קנסאיי גאידאי, מלגת בלום-שילוני ומלגת אטווה לטיול מחקרי ביפןתכנית השתלמות בסטודיו אנימציה בטוקיו ופרסי שיניואן למצטיינים בלימודים. לבסוף, החוג מוציא מדי שנה טיול מחקרי ליפן עבור מצטייני ומצטיינות המדור.

מבנה הלימודים 

קורסי חובה

 • קורסי שפה: יפנים למתחילים ולמתקדמים, מיומנויות אקדמיות
 • יפן המסורתית
 • יפן: הדרכה מתודולוגית
 • תולדות יפן המודרנית
 • פוליטיקה, חברה ומדיניות חוץ ביפן

קורסי בחירה

 • חייליו של הקיסר: צבא, מלחמה ותשוקה ביפן
 • סמוראים במלחמה ושלום
 • שמאניזם ותיאטרון ביפן, קוריאה והודו
 • יחסי יפן - דרום מזרח אסיה בתקופה המודרנית
 • תמורות בחיי החברה והמשפחה ביפן העכשווית
 • קורס-מטייל של שבועיים ליפן
 • דת ופולחן ביפן

סדנאות התנסות

 • סדנת קליגרפיה וחריטה בעץ (קוקוג'י)
 • סדנת טקס תה
 • סדנת היכרות עם הדפסי עץ מאוספי החוג
 • ימי יפן

רוצים לשמוע עוד?
מוזמנים לבקר בעמוד הפייסבוק וערוץ היוטיוב שלנו,
הצטרפו אלינו למשפחה היפנית הגדולה בישראל!

 

יפן פלייר

מדור סין

הרפובליקה העממית של סין, המדינה המאוכלסת ביותר בעולם, היא מוקד להתרחשויות דינמיות וסוערות: כאחת מהתרבויות העתיקות על פני הגלובוס והמעצמה האזורית של מזרח אסיה, מיצבה סין את עצמה ככוח הכלכלי הדומיננטי במאה ה-21. כיום, משנה סין את פני העולם באמצעות פרוייקטים שאפתניים ויוצאי דופן כגון דרך המשי החדשה ומיזמים שונים לקדמה טכנולוגית. 

מעבר להשפעה המעשית הגדלה של סין על מדינות, עסקים, ויחידים בישראל וברחבי העולם, מציעה סין עולם עשיר מעבר לכל דמיון כמורשת תרבותית והיסטורית בת אלפי שנים. בוגרי החוג ממלאים תפקידי מפתח בקשרים שבין סין לישראל במגזר העסקי, האקדמי, התרבותי והדיפלומטי.

סטודנטים במדור סין רוכשים סל כלים עשיר המשלב ידע היסטורי ותרבותי, ובונים הבנה מעמיקה של התהליכים הפוליטיים, הכלכליים והחברתיים שעיצבו את סין לאורך המאות, כמו גם את אתגרים וההזדמנויות המאפיינים את החברה הסינית ואת כלכלת סין העכשווית. הסטודנטים שלנו זוכים להנות מהיצע קורסי שפה ברמה הגבוהה בארץ המכינים אותם לעבור בהצלחה את בחינות המיומנות בשפה הסינית (HSK). בנוסף, המדור מעניק לסטודנטים הזדמנויות ייחודיות לחוות את סין בת זמננו, על ידי תוכניות לחילופי שפה עם סטודנטים/יות סינים/יות שלומדים בארץ, קורס קיץ ללימודי שפה בסין, סדנאות תרבות ימי עיון והרצאות מטובי חוקרי סין בעולם, תוכניות חילופי סטודנטים במיטב האוניברסיטאות באסיה ובשאר חלקי העולם, ועוד. לסטודנטים מצטיינים במדור מוצעת תוכנית מיוחדת הפותחת צוהר לחשיבה ביקורתית בתחומים שונים בלימודי סין באמצעות קורס ייעודי בהנחיית מרצי המדור וכן אפשרות להעמקת לימודי השפה דרך קורס-קיץ אינטנסיבי בסין. לאחר סיום התואר הראשון קיימות אפשרויות רבות להמשך לימודים בסין (כולל מלגות ייעודיות) וללימודי תואר שני ושלישי. 

 

מבנה הלימודים 
 

קורסי חובה

 • קורסי שפה: סינית למתחילים ולמתקדמים, מיומנויות אקדמיות, קריאה בטקסטים קלאסיים
 • סין המסורתית
 • סין הקיסרית המאוחרת
 • סין בעידן המהפכות
 • סין העכשווית

 

דוגמאות לקורסי בחירה וסמינרים (הקורסים מתחלפים מדי שנה. המדור שואף לארח מרצים מחו"ל להוראת קורסים ייחודיים מידי שנה)

 • סינית לעסקים וקריאה בטקסטים סיניים
 • משני צדי המיצר: על היחסים המשתנים בין סין וטאיוואן
 • מבטים קולנועיים על סין העכשווית 
 • ממשל בסין העכשווית: בין משפט ופוליטיקה 
 • היסטוריה צבאית בסין הקיסרית 
 •  בעיות הסביבה בסין והשלכותיהן הגלובליות 
 • גיאוגרפיות של שינוי: מרחב, חברה, וסביבה בסין העכשווית
 •  ספרות כראי להיסטוריה סינית
 • אמנות בסין: עבר והווה
 • תקשורת ואינטרנט בסין העכשווית
 • החברה הסינית העכשווית: מבט אנתרופולוגי
 • מגדר ומיניות בסין המודרנית
 • צרכנות ומעמד בסין העכשווית
 • China Inc.
 • טכנולוגיה וחברה בסין
 • חוקה וזכויות אדם בסין המודרנית
 • תאגידים והשקעות זרות בסין המודרנית 

 

 

רוצים לשמוע עוד?
מוזמנים לבקר בעמוד הפייסבוק וערוץ היוטיוב שלנו,
הצטרפו אלינו למסע מרתק אל העבר, ההווה, והעתיד של סין!

מדור קוריאה

חצי האי הקוריאני הוא אחד האזורים הדינמיים, התוססים והמשפיעים ביותר ביבשת אסיה. הבנה מעמיקה בשפה, היסטוריה, פוליטיקה, כלכלה וחברה הכרחית להבנת האזור ויחסי הגומלין המורכבים שלו עם שאר העולם. 

הלימודים במדור קוריאה מצליחים לשלב בין לימודי השפה האינטנסיביים, הבנת החברה הקוריאנית העכשווית לצד רקע היסטורי ותרבותי כדי לייצר ארגז כלים שיאפשר לכם להתמחות בחצי האי הקוריאני של המאה ה-21 ליצירת קשרים והזדמנויות דיפלומטיים, כלכליים ותרבותיים עם קוריאה הדרומית והבנת המצב הביטחוני עם קוריאה הצפונית.

החוג ללימודי אסיה הוא החוג היחיד בארץ שמציע לימודים מקיפים בשפה הקוריאנית המקנה לסטודנטים שליטה מעמיקה בכל רבדי השפה ואפשרות להמשיך ללימודים לתואר שני בקוריאה. במקביל לכך אנחנו מציעים מגוון רחב של קורסים עיוניים עם מרצים מומחים מהארץ ומחו"ל כולל סמינר מטייל לקוריאה הדרומית ויפן שיוצא מידי מספר שנים עבור סטודנטים מצטיינים. 
מעבר לתכנית הלימודים, אנו מציעים מגוון פעילויות חברתיות ותרבותיות ייחודיות שמאפשרות לסטודנטים לחוות את קוריאה באופן אישי. מידי שנה אנו מארגנים את "שבוע קוריאה", חילופי תרבות ושפה עם סטודנטים קוריאנים שלומדים באוניברסיטה העברית ואת תכנית "שנה א לא לבד" - תכנית חברתית ולימודית לתלמידי שנה א'. בנוסף, מידי שנה אנחנו מציעים לסטודנטים שלנו מגוון מלגות הצטיינות, מעורבות חברתית וחילופי סטודנטים באוניברסיטאות המובילות בקוריאה, לרבות לימודי שפה. 

מבנה הלימודים 

קורסי חובה

 • קוריאנית למתחילים ומתקדמים 
 • קוריאנית מדוברת
 • מיומנויות קריאה וכתיבה בקוריאנית
 • קריאת טקסטים בקוריאנית למתקדמים
 • קוריאה הפרה-מודרנית
 • תולדות קוריאה המודרנית
 • מבוא לקוריאה הצפונית

קורסי בחירה

 • הנס הכלכלי הקוריאני
 • תרבות פופולרית בקוריאה הדרומית
 • מגדר ומיניות בקולנוע וספרות קוריאנית
 • שמאניזם ותיאטרון בהודו, קוריאה ויפן
 • דתות ותרבות בקוריאה 
 • סמינר-מטייל של שבועיים לקוריאה ויפן

רוצים לשמוע עוד?
מוזמנים לבקר בעמוד הפייסבוק וערוץ היוטיוב שלנו,
בואו לתפוס את הגל הקוריאני והזדמנות להתקדם!

 

קוריאה פלייר

קורס קיץ בסין

החוג ללימודי אסיה באוניברסיטה העברית מציע לתלמידי מדור סין אפשרות להצטרף לקורס-קיץ אינטנסיבי בשפה הסינית שמתקיים מדי שנה באוניברסיטת ג'ילין בעיר צ'אנג-צון, חבל ג'ילין שבצפון מזרח סין.

הקורס, המאורגן על ידי מכון קונפוציוס באוניברסיטה העברית, נועד להקנות לסטודנטים אפשרות לקדם במהירות את יכולותיהם בשפה הסינית מבחינת הדיבור, הבנת הנשמע והקריאה. המשתתפים יחולקו לקבוצות על פי רמתם, והלימודים יתקיימו בקבוצות קטנות, שיאפשרו מתן תשומת לב מרבית לצרכיו של כל אחד מן הסטודנטים. נוסף ללימודי השפה יזכו הסטודנטים גם לפעילויות העשרה בתחום התרבות הסינית.

ליווי אקדמי: הגב' לין ציין, המורה הבכירה לשפה הסינית בחוג ללימודי אסיה, מלווה את הקורס ליווי אקדמי.

מימון: סטודנטים מצטיינים במדור סין בחוג ללימודי אסיה באוניברסיטה העברית יוכלו להגיש בקשה למלגת לימודים ושהייה בסין. את הבקשה יש להגיש למכון קונפוציוס באוניברסיטה העברית. סטודנטים מן המדור שלא יקבלו מלגה יוכלו להשתתף בקורס במימון עצמי. סטודנטים מחוץ לאוניברסיטה העברית שלמדו סינית יוכלו להצטרף לקורס-הקיץ על בסיס מקום פנוי ובמימון עצמי.

למידע נוסף אודות קורס-הקיץ והתנאים לקבלת מלגה, יש לפנות אל מזכירות מכון קונפוציוס באוניברסיטה העברית

 

תוכנית משולבת ללימודי אסיה ויחסים בינלאומיים

אנו שמחים להודיע על פתיחת תכנית חדשה לתואר ראשון ביחסים בינלאומיים ולימודי אסיה: אסיה בזירה הבינלאומית – פוליטיקה, כלכלה ומוסדות. מדובר בתכנית ראשונה מסוגה בישראל שמטרתה להעצים את הסינרגיה מלימוד משותף של תיאוריה, היסטוריה דיפלומטית, סוגיות בביטחון בינלאומי, כלכלה פוליטית ומשפט בינלאומי עם לימודי השפה, ההיסטוריה והתרבות של מדינות אסיה. הקורס מיועד לסטודנטים החל משנה ב׳ ומעלה.

g

האזורים של מזרח אסיה ושל דרום אסיה נמצאים בשנים האחרונות במרכז הזירה הכלכלית והפוליטית בעולם כולו. סין, יפן קוריאה במזרח אסיה, והודו בדרום יבשת אסיה, מהוות כל אחת בפני עצמה גורם משפיע בזירה הבינלאומית. מעמדה של סין, אשר מיצבה את עצמה זה מכבר כאחת ממעצמות העל בזירה הבינלאומית, וחשיבותן של יפן, של קוריאה ושל הודו מגבירים ומחזקים את השאיפה להבנה מעמיקה של הפוליטיקה, הכלכלה, ההיסטוריה והתרבות של ארצות אלה.

מטרת התכנית היא להעניק כלים אקדמיים ומעשיים להבין את צמיחתה הדרמטית של אסיה בעשורים האחרונים ולהשתלב בהצלחה בשוק הקשרים הגדל של ישראל עם חלק זה של העולם. התכנית מבוססת על המסלול הדו-חוגי הקיים של לימודי יחסים בינלאומיים ולימודים בחוג ללימודי אסיה. היא מציעה, מעבר ללימודים הרגילים קורסים ופעילות ייחודית למשתתפי התכנית שנועדו לאפשר דיון ודיאלוג ממוסד בין שני תחומי הידע. 

מעבר לכך, מטרת התכנית היא לדחוף קדימה קבוצה של סטודנטים מצטיינים שמעוניינים ומסוגלים לחשוב ברמה גבוהה ולחצות את הגשר של מדעי הרוח-מדעי החברה בהצלחה. שילוב זה ימצב את בוגרי התכנית בעמדת יתרון בכמה חזיתות: יאפשר להם להתחרות בהצלחה על משרות בשוק הפרטי, להכיר מגוון נפשות הפועלות כיום במגזר הציבורי והפרטי, יאפשר להם להשתלב בהצלחה ולתרום תרומה חיונית בסקטור הציבורי –בכל הקשור לפיתוח יחסי ישראל-אסיה, במישור המדיני, כלכלי וחברתי, ויאפשר להם להמשיך ללימודים מתקדמים ברמה בינלאומית בתור חוקרי יחסים בינלאומיים של אסיה.

 

לשאלות ניתן לפנות ליועץ האקדמי של התכנית, דר׳ דרור קוכן -  IRAsia@mail.huji.ac.il

 

 

תכנית המצוינות לתואר בוגר במדור סין

תכנית המצוינות תש"פ-תשפ"א 2020-2021

תכנית המצוינות במדור סין בחוג ללימודי אסיה, המוצעת החל משנת תשע"ז, מאפשרת לתלמידי/ות המדור המצטיינים/ות להעמיק את לימודיהם האקדמיים בתחומי השפה, ההיסטוריה, ההגות, הפוליטיקה, החברה והתרבות של סין המודרנית והמסורתית. התכנית פותחת דלת לחשיבה מתקדמת בלימודי סין באמצעות קורס ייעודי בהנחיית מורי ומורות המדור ומציעה אפשרות להעמקת הידע של השפה הסינית על-ידי השתתפות בקורס-קיץ אינטנסיבי בסין. בנוסף, התכנית מאפשרת לתלמידים המעוניינים בכך להאיץ את הלימודים לתואר מוסמך בתחום סין. תלמידי התכנית נבחרים על סמך הצטיינות בלימודים ומתחילים את הלימודים בתכנית לאחר שהשלימו לא פחות משלושה סמסטרים של לימודים בחוג. אחד מן המורים הקבועים במדור סין ילווה באופן אישי את תלמידי התכנית.

תנאי הקבלה לתכנית:

1.  ממוצע ציונים של 90 לפחות בלימודי השנה הראשונה ומעבר בהצלחה של כל קורסי החובה של שנה א' בחוג הינם תנאי סף לקבלה לתכנית. בנסיבות מיוחדות (למשל שפת אם שאינה עברית), תישקל מועמדותם של תלמידים שממוצע ציוניהם הוא 85.

2 .ציון עובר לפחות בבחינת HSK רמה 2 ,HSKK רמת מתחילים.

3 .בתכנית ייקלטו תלמידים שסיימו לפחות שלושה סמסטרים מלאים לתואר בוגר, ורשומים למדור סין בחוג ללימודי אסיה (גם כאלה הלומדים בתכנית המשולבת עם מנהל עסקים ו/או בהדגש עם יחב"ל)

4. .ראיון: המועמדים יוזמנו לראיון אישי עם סגל המדור

תלמידים/ות המעוניינים/ות להצטרף לתכנית המצוינות נדרשים למלא טופס "בקשת קבלה -תכנית המצוינות של מדור סין" (ראו בתחתית העמוד). את הטופס יש להגיש למזכירות החוג

בליווי המסמכים הנדרשים עד לתאריך 03.03.2020. שימו-לב גם לדרישות המיוחדות לגבי תלמידים המעוניינים להשתתף בקורס הקיץ בסין במסגרת התכנית.

מרכיבי התכנית ודרישותיה:

השתתפות חובה בקורס הייעודי: "מגמות בחקר סין" (46124 (בשנה ג' לתואר (2 נ"ז, שו"ס, סמסטר ב' של שנה"ל תשפ"א). הקורס יועבר ע"י מרצי החוג ומרצים אורחים, ובמסגרתו ייחשפו תלמידי התכנית למחקרים עדכניים בתחום לימודי סין.

• זכאות להשתתף בקורס-הקיץ לסינית באוניברסיטת ג'ילין, סין (אוגוסט 2020 .(תכנית המצוינות תישא בהוצאות הלימודים של תלמידי התכנית וכן תציע מימון חלקי של הוצאות הטיסה. תלמידים/ות שכבר השתתפו בקורס בעבר יוכלו לחזור ולהשתתף בו במסגרת תכנית המצוינות (הקורס יותאם לרמתם העדכנית בסינית).

למען הסר ספק: ההשתתפות בקורס הקיץ בסין הינה זכות ולא חובה עבור תלמידי התכנית. קורס- הקיץ אינו מקנה נ"ז. תלמידי התכנית אשר יצאו לקורס-הקיץ בסין לא יוכלו להשתתף במועדי ב' של בחינות קיץ תש"ף. לפיכך, על תלמידי התכנית היוצאים לקורס הקיץ לוודא שסיימו את חובות הבחינות במועד א'.

שימו-לב: קורס הקיץ באוניברסיטת ג'ילין מאורגן ע"י מכון קונפוציוס באוניברסיטה העברית ובאחריותו. תלמידים/ות המגישים/ות מועמדות לתכנית המצוינות ומעוניינים/ות להשתתף גם בקורס-הקיץ נדרשים/ות להודיע מראש על הכוונה להשתתף בקורס בטופס הגשת המועמדות לתכנית המצוינות, וכן ע"י מייל נפרד אל: מזכירות מכון קונפוציוס (confucius@mail.huji.ac.il)

 תכנית המצוינות מאפשרת לתלמידים/ות להשתתף בשנה השלישית ללימודים גם בקורסים מתקדמים לתואר שני, בכפוף להסכמת מורה השיעור. תלמידים שיבחרו בקורסים הללו מעבר למכסת לימודי הבוגר הרגילה יוכלו לצבור נקודות זיכוי מקורסים אלה ללימודי המוסמך. דרישות הקבלה ללימודי המוסמך במדור סין חלות גם על תלמידי תכנית המצוינות, ומתייחסות לנתוני הקבלה של השנה בה סיימו את לימודי הבוגר.

לפרטים נוספים אודות התכנית, ניתן לפנות ליועץ התכנית, פרופ' גידי שלח, בכתובת הדואר האלקטרוני:   Gideon.Shelach@mail.huji.ac.il