התוכנית המשותפת עם מנהל עסקים

בית הספר למנהל עסקים והחוג ללימודי אסיה באוניברסיטה העברית מציעים תכנית חדשה ואטרקטיבית, המיועדת לסטודנטים מצטיינים לתואר ראשון אשר מעוניינים להוביל את שיתוף הפעולה העסקי בין ישראל למדינות אסיה. התוכנית מורכבת מקורסים ייחודים העוסקים בהיכרות והבנה של תהליכים עכשוויים בשווקים האסייתיים בשילוב של התרבות העסקית והשפה המקצועית הייחודית לכל מדינה. בוגריה של תכנית חדשה זו כבר עובדים ומתמחים בחברות המובילות בשוק האסיאני. מדובר בתוכנית המובילה בישראל בתחום זה, שנבנתה מתוך רצון להכשיר חלוצים, שיובילו את הידוק הקשרים הכלכליים והעסקיים בין ישראל למדינות מזרח אסיה.

כלכלות מזרח אסיה מציגות את שיעורי הצמיחה הגבוהים ביותר בעולם. ההתפתחות הכלכלית המהירה של מדינות אסיה יוצרת שורה ארוכה של הזדמנויות עסקיות עבור חברות ואנשים עסקים מהעולם המערבי בכלל וממדינת ישראל בפרט. במסגרת התוכנית המשותפת קיימים מספר היבטים פרקטיים המשלבים הרצאות עם אנשי מפתח בקשרי ישראל ומדינות המזרח ביניהם יזמים, שגרירים ושחקנים מרכזיים נוספים באקו-סיסטם האסיאני. דבר זה מייצר קשרים ייחודים אשר יכולים לפתוח דלתות במרחב האסיאני שאף תוכנית לימודים אחרת איננה מציעה. בנוסף על כך, התוכנית משלבת עבודה בצוות במסגרת הפרויקטים השנתיים, מה שמייצר תחושת שייכות מובהקת ואווירה שיתופית ומשפחתית. למידה בתוכנית המשותפת אשר משלבת בין לימודי השפה, התרבות והחברה באסיה וכלים רלוונטיים לעולם העסקים במאה ה-21 מעניקה לבוגרי התוכנית קרקע פורייה בעבור לקיחת תפקידי מפתח בשוק האסיאני. 

מבנה הלימודים 

מבנה הלימודים בתוכנית מורכב מ3 מרכיבים מרכזיים שמטרתם להעניק לסטודנטים בה את סל הכלים הנדרש כדי להתמודד עם השוק האסיאני במאה ה-21. התוכנית כוללת בתוכה תוכנית לימודים מלאה בחוג למנהל עסקים המקנים כלים וידע להבנת העולם העסקי ולעיסוק בתחומים שונים בו, בשילוב עם תוכנית לימודים מותאמת תחת אחד המדורים בחוג ללימודי אסיה המעניקה ידע תרבותי, היסטורי, פוליטי בשילוב עם לימודי שפה כדי להעניק את הכלים לעבודה צמודה עם מדינות אסיה השונות. 

התוכנית מציעה קורסים בלעדיים המשלבים בין שני התחומים, ומייצרים אינטגרציה לאורך כל התואר בין מנהל עסקים ללימודי אסיה. קורס הדגל של התוכנית הינו פורום כלכלות, המשלב הרצאות עם הדמויות המובילות באקו-סיסטם והתנסויות בהובלת פרויקטים אשר מייצר לסטודנטים חוויה לימודית-מעשית כבר מן השנה הראשונה לתואר. בנוסף לכך, במסגרת התוכנית מתקיים אחת לשנתיים סיור לימודי בהובלת הסטודנטים במדינות אסיה. בסיורים אלו הסטודנטים מבקרים בחברות ובמפעלים, ונפגשים עם יזמים מקומיים ובינלאומיים.

למשתתפים בתוכנית, אשר עומדים בדרישות, מוצעות תוכניות חילופי סטודנטים ייחודיות בשיתוף עם האוניברסיטאות המובילות בסין בפרט ובמזרח אסיה בכלל. למצטיינים ביניהם, יוצעו אף מלגות לאותם חילופי סטודנטים. בכדי להקל על המשתתפים בתוכנית, נבנה המסלול המיוחד באופן שיאפשר את שילוב האופטימלי בין שני החוגים.

לפרטים נוספים לגבי התוכנית ניתן לפנות לד"ר דרור קוכן מנהל התוכנית: dror.kochan@gmail.com
מוזמנים לבדוק אותנו גם בפייסבוק

מובילאי