תוכניות לימודים

תואר בוגר

החוג מציע מגספר מסלולים לתואר ראשון המתחלקים למספר מדורים ויכולים לכלול לימודי שפה.

למידע נוסף על תוכניות לתואר בוגר

כמו כן מציע החוג תוכנית יחודית המשלבת בלימודי אסיה ומנהל עסקים

תואר מוסמך 

הלימודים לתואר מוסמך מתחלקים למדורים בדומה לתואר הבוגר ולמסלול מחקרי, אשר בסופו יש לכתוב עבודת תזה ומסלול לא-מחקרי.

למידע נוסף על הלימודים לתואר מוסמך

תואר בוגר

 

תואר בוגר

מטרת הלימודים בחוג היא להקנות לתלמידים ידיעה כללית של התרבות, ההיסטוריה, השפות, החברה, הפוליטיקה והיבטים אחרים של מזרח, דרום-מזרח ודרום אסיה: סין, יפן, קוריאה, אינדונזיה והודו. תשומת לב מיוחדת מוקדשת להתפתחותן של מדינות אלו בעת החדשה ( החל מאמצע המאה ה-  19 ועד ימינו  ) וללימודי שפות: סינית, יפנית, קוריאנית, הינדי, סנסקריט ואינדונזית (שפות הודיות נוספות כולל טמילית וטלוגו מוצעות לעתים).

 

הלימודים בחוג מחולקים לחמישה מדורים

 1. מדור סין: הלימודים במדור זה כוללים את השפה הסינית וכן את התרבות, ההיסטוריה, החברה, הפוליטיקה והיבטים אחרים של סין (מדור ראשי או מדור משני).
 2. מדור יפן: הלימודים במדור זה כוללים את השפה היפנית וכן את התרבות, ההיסטוריה, החברה, הפוליטיקה והיבטים אחרים של יפן (מדור ראשי או מדור משני).
 3. מדור הודו ואינדונזיה: הלימודים במדור זה כוללים שפות וכן את התרבות, הדתות, ההיסטוריה, החברה הפוליטיקה, והיבטים אחרים של הודו ואינדונזיה (ומדינות נוספות במרחב הדרום-אסיאתי ודרום-מזרח אסיאתי כגון פקיסטן, בנגלדש, סרי לנקה, מלזיה וסינגפור). 
 4. מדור קוריאה: מדור  זה נלמד כחוג משני בלבד (לצד חוג ראשי אחר) והוא כולל את לימודי השפה ה קוריאנית, וכן את התרבות, ההיסטוריה והיבטים אחרים של קוריאה
 5. מדור אסיה העכשווית : הלימודים במדור מתמקדים בהיסטוריה, בחברה ובפוליטיקה של מדינות אסיה בתקופה העכשווית.

 

התלמידים יבחרו אחד מהמדורים כבר בשנת הלימודים הראשונה. במדורים הודו ואינדונזיה, סין ויפן   - חובה על התלמידים להתחיל בלימוד השפה כבר בשנה הראשונה. 

 

תלמידים המקבלים פטור מהינדי, סנסקריט, אינדונזית, יפנית, סינית או קוריאנית יחויבו בלימודי בחירה נוספים בחוג בהיקף של מחצית הנקודות שזוכו בהן.

 

 

 

התוכנית המשולבת ללימודי אסיה ומנהל עסקים

תמונה של עלון התוכנית למנהל עסקים - המידע נמצא בטקסט

לבירורים ניתן לפנות ליועצת האקדמית של התכנית' גב' אירה ליאן:

Asia.Business@mail.huji.ac.il

 

לעמוד הפייסבוק של התוכנית

להורדת עלון התכנית 2015

להורדת עלון התכנית 2016

לסיכום סמינר התכנית בבייג'ינג ביולי 2017 

StartUpAsia - יריד התעסוקה לסטודנטים ובוגרים של בית הסםר למנהל עסקים ולימודי אסיה 

תוכנית משולבת ללימודי אסיה ויחסים בינלאומיים

אנו שמחים להודיע על פתיחת תכנית חדשה לתואר ראשון ביחסים בינלאומיים ולימודי אסיה: אסיה בזירה הבינלאומית – פוליטיקה, כלכלה ומוסדות. מדובר בתכנית ראשונה מסוגה בישראל שמטרתה להעצים את הסינרגיה מלימוד משותף של תיאוריה, היסטוריה דיפלומטית, סוגיות בביטחון בינלאומי, כלכלה פוליטית ומשפט בינלאומי עם לימודי השפה, ההיסטוריה והתרבות של מדינות אסיה.

g

האזורים של מזרח אסיה ושל דרום אסיה נמצאים בשנים האחרונות במרכז הזירה הכלכלית והפוליטית בעולם כולו. סין, יפן קוריאה במזרח אסיה, והודו בדרום יבשת אסיה, מהוות כל אחת בפני עצמה גורם משפיע בזירה הבינלאומית. מעמדה של סין, אשר מיצבה את עצמה זה מכבר כאחת ממעצמות העל בזירה הבינלאומית, וחשיבותן של יפן, של קוריאה ושל הודו מגבירים ומחזקים את השאיפה להבנה מעמיקה של הפוליטיקה, הכלכלה, ההיסטוריה והתרבות של ארצות אלה.

מטרת התכנית היא להעניק כלים אקדמיים ומעשיים להבין את צמיחתה הדרמטית של אסיה בעשורים האחרונים ולהשתלב בהצלחה בשוק הקשרים הגדל של ישראל עם חלק זה של העולם. התכנית מבוססת על המסלול הדו-חוגי הקיים של לימודי יחסים בינלאומיים ולימודים בחוג ללימודי אסיה. היא מציעה, מעבר ללימודים הרגילים קורסים ופעילות ייחודית למשתתפי התכנית שנועדו לאפשר דיון ודיאלוג ממוסד בין שני תחומי הידע. 

מעבר לכך, מטרת התכנית היא לדחוף קדימה קבוצה של סטודנטים מצטיינים שמעוניינים ומסוגלים לחשוב ברמה גבוהה ולחצות את הגשר של מדעי הרוח-מדעי החברה בהצלחה. שילוב זה ימצב את בוגרי התכנית בעמדת יתרון בכמה חזיתות: יאפשר להם להתחרות בהצלחה על משרות בשוק הפרטי, יאפשר להם להשתלב בהצלחה ולתרום תרומה חיונית בסקטור הציבורי –בכל הקשור לפיתוח יחסי ישראל-אסיה, במישור המדיני, כלכלי וחברתי, ויאפשר להם להמשיך ללימודים מתקדמים ברמה בינלאומית בתור חוקרי יחסים בינלאומיים של אסיה.

תנאי קבלה

התכנית מיועדת לתלמידי ב.א. המעוניינים בשילוב לימודי יחסים בינלאומיים עם לימודי אסיה. המעבר לשנה ב' אינו אוטומטי ומותנה בשני תנאים:

1. הצטיינות עם ממוצע מעל 85 בשנה א'

2. השתתפות פעילה בפורום יחב"ל באסיה אליו יוזמנו שגרירי מדינות אסיה, אנשי משרד החוץ וחוקרים אורחים, שיתקיים פעם בחודש במהלך שנת הלימודים. ההשתתפות בפורום לא מזכה בנקודות זכות אקדמיות (נ"ז).

תכנית לימודי ההדגש (סה"כ 12 נ"ז)

שנה א' – פורום יחב"ל באסיה

שנה ב' – סוגיות נבחרות בפוליטיקה הבינלאומית של אסיה (4 נ"ז)

שנה ג' – תאוריה ומציאות ביחסים הבינלאומיים של אסיה, סמינר (4+4 נ"ז שיילקח במסגרת החוג ליחסים בינלאומיים).

מעבר ל-12 נ"ז אלה יחויבו התלמידים ללמוד עוד 20 נ"ז מתוך מגוון הקורסים הבאים:

המחלקה ליחסים בינלאומיים

החוג ללימודי אסיה

58133 סוציולוגיה פוליטית בינ"ל 4 נ"ז

58323 מדע, טכנולוגיה ומלחמה 4 נ"ז

58306 ביטחון בינלאומי: תאוריה ומציאות 4 נ"ז

58375 אינטרסים ומוסדות בכלכלה הגלובלית 4 נ"ז

58319 כלכלה, מלחמה ושלום 2 נ"ז

58713 היבטים בינ"ל של פיתוח כלכלי 2 נ"ז

58352 סוגיות עכשוויות בכלכלה פוליטית בינ"ל 4 נ"ז

58376 יחסי ארה"ב-סין מאז 1900 2 נ"ז

58371 סין ומוסדות בינ"ל

58427 מדיניות חוץ וביטחון באסיה 2 נ"ז

58615 דרום אסיה והאוקיאנוס ההודי בזירה הבינ"ל 4 נ"ז

 

46410 סין בעידן המהפכות 1978-1900, 2 נ"ז

46552 סין העכשווית, 2 נ"ז

46519 מבוא לתולדות יפן המודרנית,  4 נ"ז

46529 פוליטיקה ומדיניות חוץ של יפן, 4 נ"ז

מבוא להודו המודרנית, 4 נ"ז (קורס חדש)

דרום אסיה במלחמת העולם השנייה, 4 נ"ז (קורס חדש)

35145 מבוא לאינדונזיה: היסטוריה ותרבות, 2 נ”ז

46411 תמורות בחיי החברה והמשפחה ביפן המודרנית, 2 נ"ז

46113 מבוא לתולדות קוריאה המודרנית, 2 נ"ז

46149 רפורמות ודיפלומטיה: התפתחות מדיניות החוץ הסינית, 2 נ"ז

46153 יחסי יפן-דרום מזרח אסיה בתקופה המודרנית, 4 נ"ז

246101 להבין את צפון קוריאה, 2 נ"ז

46157 חינוך ופוליטיקה בסין העממית, 2 נ"ז

46556 לאומיות, ניאו-ליברליזם ופיתוח אורבאני בסין ובטאיוון, 4 נ"ז

*קורסים מסוימים עשויים להשתנות ולא בהכרח יוצעו בכל שנת לימודים. 

לשאלות ניתן לפנות ליועץ האקדמי של התכנית, מר דורון אלה  Doron.ella@mail.huji.ac.il

נשמח לשוחח איתכם ולפגוש אתכם בשנת הלימודים הקרובה!

 

תכנית המצוינות לתואר בוגר במדור סין

 

תכנית המצוינות לתואר בוגר במדור סין, לימודי אסיה תשע"ח-תשע"ט (2017-2018)

תכנית המצוינות במדור סין בחוג ללימודי אסיה מאפשרת לתלמידי/ות המדור המצטיינים/ות להעמיק את לימודיהם/ן האקדמיים בתחומי השפה, ההיסטוריה, ההגות, הפוליטיקה, החברה והתרבות של סין המודרנית והמסורתית. התכנית פותחת דלת לחשיבה מתקדמת בלימודי סין ולהעמקת הידע של השפה הסינית, באמצעות שילוב בין קורסים ייעודיים לתלמידיה וקורסים מתקדמים של החוג. כמו כן, מאפשרת התכנית לתלמידים/ות המעוניינים/ות בכך להאיץ  את לימודיהם/ן לתואר מוסמך בתחום סין. תלמידי/ות התכנית נבחרים/ות על סמך הצטיינות בלימודים ומתחילים/ות את לימודיהם/ן לאחר שהשלימו לא פחות משלושה סמסטרים של לימודים בחוג. אחד ממורי המדור ילווה באופן אישי את תלמידי התכנית.

תנאי הקבלה לתכנית:

 • ממוצע ציונים של 90 לפחות בלימודי השנה הראשונה בחוג. בנסיבות מיוחדות (למשל שפת אם שאינה עברית) תישקל מועמדות של תלמידים/ות בעלי/ות ממוצע 85.
 • בתכנית ייקלטו תלמידים/ות שסיימו לפחות שלושה סמסטרים מלאים לתואר בוגר, ורשומים/ות למדור סין בחוג ללימודי אסיה (גם כאלה הלומדים/ות בתכנית המשולבת עם מנהל עסקים ו/או עם יחב"ל).
 • ראיון אישי: המועמדים/ות יוזמנו לראיון עם סגל התכנית שיתקיים לאחר חופשת הפסח.

תכנית המצוינות כוללת השתתפות ב-2 קורסים ייעודיים:

- קורס קיץ בן 4 שבועות לפחות בשפה הסינית באוניברסיטה בסין (במהלך חופשת הקיץ של שנה ב' לתואר)*: התכנית תישא בהוצאות הלימודים של תלמידי התכנית, ותציע מימון חלקי של הוצאות הטיסה.

  *שימו-לב:

-תלמידי/ות התכנית אשר יצאו לקורס-הקיץ בסין לא יוכלו להשתתף במועדי ב' של בחינות קיץ תשע"ח. לפיכך, על תלמידי/ות התכנית לוודא שסיימו את חובות הבחינות במועד א'.

   -תנאי מקדים להשתתפות בקורס-הקיץ בסין בשנה"ל תשע"ח הינו מעבר בחינות HSK (מבחני הרמה הרשמיים של סין לשפה הסינית) ברמה 2 לפחות. מבחני ה-HSK ייערכו באוניברסיטה העברית בתאריך 11.2.2018. ההרשמה והתשלום למבחנים תתאפשר עד תאריך 14.1.18. לפרטים נוספים יש לפנות ל"מכון קונפוציוס" באוניברסיטה העברית בכתובת הדואר האלקטרוני: confucius@mail.huji.ac.il.

- קורס "מגמות בחקר סין" (שנה ג', סמסטר א', 2 נ"ז, במתכונת סמינר): הקורס יועבר ע"י מרצי/ות החוג ומרצים/ות אורחים/ות, ובמסגרתו ייחשפו תלמידי/ות התכנית למחקרים עדכניים בתחום לימודי סין המסורתית והמודרנית

בנוסף לקורסים הייעודיים, תכנית המצוינות מאפשרת לתלמידיה להשתתף בשנה השלישית ללימודיהם בקורסים מתקדמים לתואר שני, בכפוף להסכמת מורה השיעור. תלמידים/ות שיבחרו בקורסים הללו מעבר למכסת לימודי הבוגר הרגילה יוכלו לצבור נקודות זיכוי מקורסים אלה ללימודי המוסמך. דרישות הקבלה ללימודי המוסמך במדור סין חלות גם על תלמידי/ות תכנית המצוינות, ומתייחסות לנתוני הקבלה של השנה בה.

תלמידים/ות המעוניינים/ות להגיש מועמדות לתכנית לשנה"ל תשע"ח מתבקשים/ות למלא "טופס בקשת קבלה - תכנית המצוינות של מדור סין" הנמצא בתחתית העמוד ולהעבירו למזכירות החוג בליווי המסמכים הנדרשים עד לתאריך 21.3.2018

לפרטים נוספים אודות התכנית, ניתן לפנות ליועצת התכנית, ד"ר אורנה נפתלי, בכתובת הדואר האלקטרוני: orna.naftali@mail.huji.ac.il

תואר מוסמך

מטרת הלימודים בחוג היא להקנות לתלמידים ידיעה כללית של התרבות, ההיסטוריה, השפות, החברה, הפוליטיקה והיבטים אחרים של מזרח אסיה ודרומה: סין, יפן, קוריאה, הודו ואינדונזיה. תשומת לב מיוחדת מוקדשת לבעיות התפתחותן של סין ויפן בעת החדשה ( החל מאמצע המאה ה- 19 ועד ימינו ) וללימודי השפה הסינית או היפנית. החוג מציע לימודי ה שפה הקוריאנית ותולדות קוריאה, וכן לימודי התרבויות והשפות של הודו ואינדונזיה.

במסגרת הלימודים לתואר השני התלמידים יתמחו באותו תחום גאוגרפי (סין או יפן) שבו בחרו בלימודי הב"א. תלמידים שסיימו תואר ראשון בחוגים אחרים יחויבו בלימודי השלמה שיכללו את לימודי החובה העיקריים של התואר הראשון, כולל לימודי השפה. במסגרת לימודי המ"א ישתתפו תלמידי שני המדורים בסמינריונים מחקריים, בקריאה מודרכת וכן בקורסים מתוך החוג ומחוץ לחוג בתיאום עם המדריך האישי במדור (אפשר גם מן המדור השני ).

 
במדור סין יינתנו מדי שנה מספר סמינריונים אינטגרטיביים העוסקים בסוגיות מרכזיות של ההיסטוריה, הפוליטיקה והחברה הסינית; תלמידי המדור במסלול העיוני חייבים בהגשת עבודה סמינריונית אחת לפחות בסמינריון אינטגרטיבי. תלמידים יוכלו לקחת שיעור של הדרכה אישית אצל אחד המורים, בנושא שייקבע בהסכמת המורה, כתחליף לאחד משיעורי הבחירה.

למידע על המסלול המחקרי

למידע על המסלול הלא-מחקרי

לתכנית המשותפת עם אוניברסיטת ג'יאו-טונג בשנגחאי

להרשמה לחץ כאן

לפרטים נוספים לחץ כאן

מסלול מחקרי

התלמידים יתמחו באותו תחום גאוגרפי (סין או יפן) שבו בחרו בלימודי הב"א. תלמידים שסיימו תואר ראשון בחוגים אחרים יחויבו בלימודי השלמה שיכללו את לימודי החובה העיקריים של התואר הראשון, כולל לימודי השפה. במסגרת לימודי המ"א ישתתפו תלמידי שני המדורים בסמינריונים מחקריים, בקריאה מודרכת וכן בקורסים מתוך החוג ומחוץ לחוג בתיאום עם המדריך האישי במדור (אפשר גם מן המדור השני).

במדור סין יינתנו מדי שנה מספר סמינריונים אינטגרטיביים העוסקים בסוגיות מרכזיות של ההיסטוריה, הפוליטיקה והחברה הסינית; תלמידי המדור במסלול העיוני חייבים בהגשת עבודה סמינריונית אחת לפחותבסמינריון אינטגרטיבי.
תלמידים יוכלו לקחת שיעור של הדרכה אישית אצל אחד המורים, בנושא שייקבע בהסכמת המורה, כתחליף לאחד משיעורי הבחירה.
תלמידים המחדשים לימודיהם לאחר הפסקת לימודים יצטרכו להוכיח את שליטתם בשפת התמחותם (סינית או יפנית); במידה ולא יעמדו בבחינה,יצטרכו לחזור ללמוד קורס סינית/יפנית שנה ג'.

הלימודים במסלול המחקרי

היקף הלימודים במסלול המחקרי יהיה 28 נ"ז (לא כולל משימות בכתב)

על התלמידים להגיש רפראט בשניים מקורסי הבחירה. משקל הציונים בקורסים וברפראטים יהיה 35% מהציון המשוקלל. העבודה בכתב אינה מזכה בנ"ז.
תלמידים שאינם ממשיכים לדוקטורט יגישו עבודה סמינריונית אחת, ותלמידים הממשיכים לדוקטורט יגישו הצעת מחקר - משקל ציון העבודה הסמינריונית או הצעת המחקר יהיה 15% מהציון המשוקלל.
תלמידי המסלול המחקרי יכתבו עבודה סמינריונית בעלת אופי מחקרי - משקל הציון בעבודה זו יהיה 35% מהציון המשוקלל. ציון הבחינה המסכמת יהיה 15% מהציון המשוקלל.

 • קריאה מודרכת בטקסטים סיניים/יפניים (שנה א ) 4 נ"ז 
 • קריאה מודרכת בטקסטים סיניים/יפניים (שנה ב ) 4 נ"ז
 • לימודי בחירה מתוך החוג ומחוץ לחוג ( בתיאום עם מדריך אישי) 18-16 נ"ז 
 • חובת השתתפות בסמינריון המחלקתי בשנה א' או ב' 2 נ"ז 
 • שיטות מחקר בהיסטוריה הסינית או בסין העכשווית ( תרגיל לתלמידי מדור סין בלבד) 2 נ"ז 

סה"כ 28 נ"ז

כמו כן במהלך הלימודים יתבקשו הסטודנטים לבצע:

 • - עבודה סמינריונית אחת/או הצעת מחקר לדוקטורט
 • - עבודה סמינריונית מחקרית מורחבת
 • - בחינה מסכמת

שפה זרה שנייה

במסלול המחקרי, יש ללמוד שפה זרה מודרנית שנייה (מלבד שפת ההתמחות) ברמת מתקדמים, דהיינו ברמה של שנתיים לפחות. בחירת השפה הזרה כרוכה באישור בכתב מאת המדריך האישי (או מאת יועץ המוסמך של החוג). ככלל, החוג ממליץ על שפה אסיינית שנייה (קרי סינית לתלמידי מדור יפן או יפנית לתלמידי מדור סין ; ) או שפה אירופית בה מתקיים מחקר אינטנסיבי בתחום לימודי אסיה (צרפתית, גרמנית ובתחומים אחדים - גם רוסית, ספרדית או איטלקית). בנסיבות מסוימות תאושר לתלמידים שפה אחרת (ערבית, פרסית, תורכית). במקרים מיוחדים יורשו התלמידים לבחור בקוריאנית ברמת מתקדמים כשפה זרה שנייה – בתיאום עם המדריך הראשי ובאישור ראש החוג.

בחינה מסכמת

בסיום כל המטלות לתואר השני ייבחנו התלמידים בבחינה מסכמת בכתב ובע"פ. הבחינה המסכמת תתקיים פעמיים בשנה במועדים קבועים (ביוני ובדצמבר). חומר הקריאה של הבחינה, נושאים לדיון בה וכן מטלות אחרות (כגון הגשת דו"ח קריאה נלווה לבחינה) יפורסמו על אתר החוג ויעודכנו מדי פעם בעת חופשת קיץ

מסלול לא מחקרי

התלמידים יתמחו באותו תחום גאוגרפי (סין או יפן) שבו בחרו בלימודי הב"א. תלמידים שסיימו תואר ראשון בחוגים אחרים יחויבו בלימודי השלמה שיכללו את לימודי החובה העיקריים של התואר הראשון, כולל לימודי השפה. במסגרת לימודי המ"א ישתתפו תלמידי שני המדורים בסמינריונים מחקריים, בקריאה מודרכת וכן בקורסים מתוך החוג ומחוץ לחוג בתיאום עם המדריך האישי במדור (אפשר גם מן המדור השני ).

במדור סין יינתנו מדי שנה מספר סמינריונים אינטגרטיביים העוסקים בסוגיות מרכזיות של ההיסטוריה, הפוליטיקה והחברה הסינית; תלמידי המדור במסלול העיוני חייבים בהגשת עבודה סמינריונית אחת לפחותבסמינריון אינטגרטיבי.

תלמידים יוכלו לקחת שיעור של הדרכה אישית אצל אחד המורים, בנושא שייקבע בהסכמת המורה, כתחליף לאחד משיעורי הבחירה. 

תלמידים המחדשים לימודיהם לאחר הפסקת לימודים יצטרכו להוכיח את שליטתם בשפת התמחותם (סינית או יפנית); במידה ולא יעמדו בבחינה,יצטרכו לחזור ללמוד קורס סינית/יפנית שנה ג'. 

הלימודים במסלול המחקרי

היקף הלימודים במסלול הלא-מחקרי יהיה 40 נ"ז (לא כולל משימות בכתב). לימודי הבחירה מתוך החוג ומחוץ לחוג יהיו בתיאום עם היועץ למוסמך של המדור.

 1. משקל הציונים בקורסים אלה יהיה 45% מהציון המשוקלל. העבודות בכתב אינן מזכות בנ"ז.
 2. על התלמידים לכתוב שתי עבודות סמינריוניות  - משקל ציוני שתי העבודות הסמינריוניות יהיה 40% מהציון המשוקלל.
 3. תלמידי מדור סין: חובה לכתוב עבודה סמינריונית אחת לפחות באחד הסמינריונים האינטגרטיביים.
 4. ציון הבחינה המסכמת יהיה 15% מהציון המשוקלל.

הרכב התואר

 1. קריאה מודרכת בטקסטים סיניים/יפניים שנה א' 4 נ"ז 
 2. קריאה מודרכת בטקסטים סיניים/יפניים שנה ב' 4 נ"ז 
 3. 2 סמינריונים מחקריים 8-4  נ"ז
 4. קורסים מתוך החוג ומחוץ לחוג ( בתיאום עם מדריך אישי) 26-22 נ"ז 
 5. חובת השתתפות בסמינריון המחלקתי בשנה א' או ב ' 2 נ"ז
 סה"כ 40 נ"ז + בחינה מסכמת.

תלמידים הרוצים להמשיך במסלול המחקרי, יוכלו לעשות זאת בסוף שנת הלימודים הראשונה, אם יעמדו בממוצע ציונים 85 ב 20 נ"ז לפחות, וסיימובהצלחה את לימודי השפה הזרה השנייה ברמת מתחילים לפחות.

קורס קיץ בסין

במסגרת קורס הקיץ לשפה הסינית בסין,מטעם החוג ללימודי אסיה באוניברסיטה העברית יצאו כארבעים סטודנטים לקורס אינטנסיבי בשפה הסינית שיתקיים באוניברסיטת ג'ילין בחבל ג'ילין שבצפון מזרח סין.

הקורס – המאורגן על ידי החוג ללימודי אסיה באוניברסיטה העברית זו השנה השנייה, נועד לאפשר  “קפיצת הדרך“ ללומדי הלשון הסינית ולהקנות לסטודנטים אפשרות לקדם במהירות את יכולותיהם בשפה הסינית מבחינת הדיבור, הבנת הנשמע והקריאה. המשתתפים יחולקו לקבוצות על פי רמתם, והלימודים יתקיימו בקבוצות קטנות, שיאפשרו מתן תשומת לב לצרכיו של כל אחד מן הסטודנטים. נוסף ללימודי השפה יזכו הסטודנטים גם לפעילויות העשרה בתחום התרבות הסינית.

ליווי אקדמי –  הגב' לין ציין, המורה הבכירה לשפה הסינית בחוג ללימודי אסיה, מלווה את הקורס ליווי אקדמי.

המשתתפים – אחד עשר מבין הסטודנטים המצטיינים בוגרי שנה ב' בחוג ללימודי אסיה, נבחרו לזכות במלגה (מלאה או חלקית) מקרן פולונסקי שתממן עבורם את הוצאות הקורס והנסיעה. הסטודנטים האחרים השתתפו בקורס במימון עצמי. השנה הצטרפו לקורס הקיץ לא רק סטודנטים מהאוניברסיטה העברית שלמדו סינית ברמות שונות, אלא גם סטודנטים מאוניברסיטאות אחרות בארץ שהיו מעוניינים לקחת חלק במסע לימודים מאתגר זה.

תוכנית קורס הקיץ בסינית היא עוד נדבך חשוב בדרכו של החוג ללימודי אסיה להקנות לתלמידיו רמה גבוהה במיוחד של השפה הסינית. בשנים האחרונות שם החוג לעצמו יעד להביא את הבוגרים המצטיינים לרמה שנועדה לאפשר לבוגרי החוג להשתלב בלימודים אקדמיים בסין בשפה הסינית. מדובר בקפיצת איכות ממשית, הנותנת כבר את אותותיה בשיעורי ההצלחה של בוגרי האוניברסיטה העברית בסין ובמקומות אחרים.