צרו קשר

טלפון: 02-5883648

פקס: 02-5880326

דוא"ל: eastasia@savion.huji.ac.il

שעות קבלה: 
ימי ראשון: 11:00-14:00
ימי שני עד חמישי: 10:00-13:00

חדר: 4501
מזכירת החוג: גב' כנרת לוי

אירועים עתידיים

תואר בוגר

מטרת הלימודים בחוג היא להקנות לתלמידים ידיעה כללית של התרבות, ההיסטוריה, השפות, החברה, הפוליטיקה והיבטים אחרים של מזרח אסיה ודרומה: סין יפן  קוריאה ,הודו וכמו גם של אינדונזיה ודרום מזרח אסיה . תשומת לב מיוחדת מוקדשת לבעיות התפתחותן של סין ויפן בעת החדשה ( החל מאמצע המאה ה-  19 ועד ימינו  ) וללימודי השפה הסינית או היפנית.

החוג מציע לימודי השפה הקוריאנית ותולדות קוריאה, וכן לימודי התרבויות והשפות של הודו וטיבט.
 

תכנית הלימודים לתואר הראשון בחוג נלמדת במסגרת לימודי חוג ראשי או במסגרת לימודי חוג משני.

הלימודים בחוג מחולקים לחמישה מדורים: 

  1. מדור סין: הלימודים במדור הז כוללים את השפה הסינית וכן את התרבות, ההיסטוריה, החברה, הפוליטיקה והיבטים אחרים של סין (מדור ראשי או מדור משני).
  2. מדור יפן: הלימודים במדור הז כוללים את השפה היפנית וכן את התרבות, ההיסטוריה, החברה, הפוליטיקה והיבטים אחרים של יפן (מדור ראשי או מדור משני).
  3. מדור מזרח אסיה העכשווית:  הלימודים במדור מתמקדים בהיסטוריה, בחברה ובפוליטיקה של מדינות אסיה בתקופה העכשווית.
  4. מדור קוריאה: מדור  זה נלמד כחוג משני בלבד (לצד חוג ראשי אחר ) והוא כולל את לימודי השפה ה קוריאנית, וכן את התרבות, ההיסטוריה והיבטים אחרים של קוריאה. 
  5. מדור לתרבויות הודו ואינדונזיה: הלימודים במדור זה כוללים לימודי שפות, לימודי התרבות, ההיסטוריה והדתות של הודו ואינדונזיה. 
התלמידים יבחרו אחד מהמדורים כבר בשנת הלימודים הראשונה. במדורים סין ויפן   - חובה על התלמידים להתחיל בלימוד השפה כבר בשנה הראשונה. 
 
תלמידים המקבלים פטור מן השפה היפנית  , הסינית, הקוריאנית או מאחת משפות הודו וטיבט יחויבו בלימודי בחירה נוספים בחוג בהיקף של מחצית הנקודות שזוכו בהן.