חדשות אחרונות

זכייתו של פרופ' דוד שולמן במענק ERC

פברואר 28, 2018

החוג ללימודי אסיה מברך את פרופ' דוד שולמן ממדור הודו ואינדונזיה על זכייתו במענק המחקר היוקרתי ERC על הפרוייקט "The New Ecology of Expressive Modes in Early Modern South India"!

פרופ' שולמן הינו החוקר השני בחוג ללימודי אסיה אשר מקבל את מענק ה-ERC היוקרתי, אחרי פרופ' מיכל בירן.

להלן תיאור קצר של תוכנו של הפרוייקט -

תמונות ממופע Arirang II

פברואר 14, 2018

מצורפות תמונות ממופע Arirang II אשר התקיים ב-05/02/2018 בקמפוס הר הצופים של האוניברסיטה העברית! מוזמנים להתרשם מהאירוע.

חדשות נוספות

צרו קשר

טלפון: 02-5883648

פקס: 02-5880326

דוא"ל: eastasia@savion.huji.ac.il

שעות קבלה: 
ימי ראשון: 11:00-14:00
ימי שני עד חמישי: 10:00-13:00

חדר: 4501
מזכירת החוג: גב' כנרת לוי

אירועים עתידיים

קורס קיץ בסין

במסגרת קורס הקיץ לשפה הסינית בסין,מטעם החוג ללימודי אסיה באוניברסיטה העברית יצאו כארבעים סטודנטים לקורס אינטנסיבי בשפה הסינית שיתקיים באוניברסיטת ג'ילין בחבל ג'ילין שבצפון מזרח סין.

הקורס – המאורגן על ידי החוג ללימודי אסיה באוניברסיטה העברית זו השנה השנייה, נועד לאפשר  “קפיצת הדרך“ ללומדי הלשון הסינית ולהקנות לסטודנטים אפשרות לקדם במהירות את יכולותיהם בשפה הסינית מבחינת הדיבור, הבנת הנשמע והקריאה. המשתתפים יחולקו לקבוצות על פי רמתם, והלימודים יתקיימו בקבוצות קטנות, שיאפשרו מתן תשומת לב לצרכיו של כל אחד מן הסטודנטים. נוסף ללימודי השפה יזכו הסטודנטים גם לפעילויות העשרה בתחום התרבות הסינית.

ליווי אקדמי –  הגב' לין ציין, המורה הבכירה לשפה הסינית בחוג ללימודי אסיה, מלווה את הקורס ליווי אקדמי.

המשתתפים – אחד עשר מבין הסטודנטים המצטיינים בוגרי שנה ב' בחוג ללימודי אסיה, נבחרו לזכות במלגה (מלאה או חלקית) מקרן פולונסקי שתממן עבורם את הוצאות הקורס והנסיעה. הסטודנטים האחרים השתתפו בקורס במימון עצמי. השנה הצטרפו לקורס הקיץ לא רק סטודנטים מהאוניברסיטה העברית שלמדו סינית ברמות שונות, אלא גם סטודנטים מאוניברסיטאות אחרות בארץ שהיו מעוניינים לקחת חלק במסע לימודים מאתגר זה.

תוכנית קורס הקיץ בסינית היא עוד נדבך חשוב בדרכו של החוג ללימודי אסיה להקנות לתלמידיו רמה גבוהה במיוחד של השפה הסינית. בשנים האחרונות שם החוג לעצמו יעד להביא את הבוגרים המצטיינים לרמה שנועדה לאפשר לבוגרי החוג להשתלב בלימודים אקדמיים בסין בשפה הסינית. מדובר בקפיצת איכות ממשית, הנותנת כבר את אותותיה בשיעורי ההצלחה של בוגרי האוניברסיטה העברית בסין ובמקומות אחרים.