קורס קיץ בסין

במסגרת קורס הקיץ לשפה הסינית בסין,מטעם החוג ללימודי אסיה באוניברסיטה העברית יצאו כארבעים סטודנטים לקורס אינטנסיבי בשפה הסינית שיתקיים באוניברסיטת ג'ילין בחבל ג'ילין שבצפון מזרח סין.

הקורס – המאורגן על ידי החוג ללימודי אסיה באוניברסיטה העברית זו השנה השנייה, נועד לאפשר  “קפיצת הדרך“ ללומדי הלשון הסינית ולהקנות לסטודנטים אפשרות לקדם במהירות את יכולותיהם בשפה הסינית מבחינת הדיבור, הבנת הנשמע והקריאה. המשתתפים יחולקו לקבוצות על פי רמתם, והלימודים יתקיימו בקבוצות קטנות, שיאפשרו מתן תשומת לב לצרכיו של כל אחד מן הסטודנטים. נוסף ללימודי השפה יזכו הסטודנטים גם לפעילויות העשרה בתחום התרבות הסינית.

ליווי אקדמי –  הגב' לין ציין, המורה הבכירה לשפה הסינית בחוג ללימודי אסיה, מלווה את הקורס ליווי אקדמי.

המשתתפים – אחד עשר מבין הסטודנטים המצטיינים בוגרי שנה ב' בחוג ללימודי אסיה, נבחרו לזכות במלגה (מלאה או חלקית) מקרן פולונסקי שתממן עבורם את הוצאות הקורס והנסיעה. הסטודנטים האחרים השתתפו בקורס במימון עצמי. השנה הצטרפו לקורס הקיץ לא רק סטודנטים מהאוניברסיטה העברית שלמדו סינית ברמות שונות, אלא גם סטודנטים מאוניברסיטאות אחרות בארץ שהיו מעוניינים לקחת חלק במסע לימודים מאתגר זה.

תוכנית קורס הקיץ בסינית היא עוד נדבך חשוב בדרכו של החוג ללימודי אסיה להקנות לתלמידיו רמה גבוהה במיוחד של השפה הסינית. בשנים האחרונות שם החוג לעצמו יעד להביא את הבוגרים המצטיינים לרמה שנועדה לאפשר לבוגרי החוג להשתלב בלימודים אקדמיים בסין בשפה הסינית. מדובר בקפיצת איכות ממשית, הנותנת כבר את אותותיה בשיעורי ההצלחה של בוגרי האוניברסיטה העברית בסין ובמקומות אחרים.